Naga MarketsComarch [CMR], Creepy Jar [CRJ] – Gorące spółki dniaJeden z liderów polskiej branży IT, spółka Comarch została wczoraj wyceniona w rekomendacji BM mBanku na poziomie 247,60 zł. Wcześniejsza wycena sięgała 220,30 zł, podtrzymane zostało zalecenie kupna akcji. Obecnie cena rynkowa jest sporo poniżej wyceny z rekomendacji. Na wykresie widać relatywną silę spółki w czasie ostatniej przeceny. Kurs porusza się w konsolidacji i skoro nie spadł o zbyt wiele w gorszym okresie, to naturalne jest, że można oczekiwać na wybicie górą.

  • Comarch wyceniony na 247,60 zł
  • Podtrzymano zalecenie kupna akcji
  • Creepy Jar szykuje się do debiutu kluczowej gry

Tym bardziej, że inwestorzy mają na co czekać, skoro częstym zjawiskiem są lepsze wyniki w drugiej połowie roku. Zdaniem analityków Comarch wydaje się być dotknięty pandemią COVID-19 w stopniu znacznie mniejszym niż poprzednio zakładali. W raporcie podkreśla się kluczowe czynniki wzrostu ceny takie jak wyższy portfel zamówień na cały 2020 rok o około 7-8%.

Comarch z mocną wyceną

Analitycy przypomnieli, że spółka poinformowała ostatnio o kilku dużych kontaktach, które wzmacniają jej pozycje za granicą: kontrakt z narodową linią lotniczą Arabii Saudyjskiej—Saudia, umowa ze szwajcarskim dostawcą telekomunikacyjnym Sunrise Communications oraz umowa z Vodafone New Zealand.

comarch


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zbliża się debiut kluczowej gry

Producent gier komputerowych Creepy Jar, potwierdził wczoraj, że premiera największego hitu gry “Green Hell” na konsoli Nintendo Switch będzie miała miejsce 8 października. “Nintendo Switch posiada ponad 60 mln użytkowników na całym świecie. W odróżnieniu od konsol PS4 i Xbox One jest ona w dalszym ciągu rozwijana przez Nintendo i czeka ją jeszcze kilka lat życia.

Switch posiada ogromną bazę aktywnych użytkowników, dlatego liczymy, że wykorzystamy jego potencjał sprzedażowy. „Green Hell” będzie tam jedną z nielicznych gier reprezentujących gatunek survival symulator” – powiedział prezes Creepy Jar Krzysztof Kwiatek, cytowany w komunikacie.

creepy jar

Poza nadchodzącą wersją na Nintendo Switch spółka planuje samodzielne wydanie edycji na konsole PlayStation oraz Xbox. W związku z odniesionym sukcesem zarząd zadecydował, że spółka przeniesie się na parkiet główny GPW, a dokładny termin jest zależy od terminu ukończenia weryfikacji trwającej w KNF. Na wykresie widać, że poziom 1000 zł pełni rolę psychologicznego wsparcia, każde zejście niżej wiąże się z reakcją po stronie popytu. Na razie jednak to zbyt mało i kurs cały czas znajduje się w fazie korekty.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here