Naga MarketsComarch: Capex wyniesie ok. 80 mln zł, bez ewentualnych akwizycjiTegoroczny capex Grupy Comarch wyniesie ok. 80 mln zł, nie uwzględniając ewentualnych akwizycji, poinformował wiceprezes Konrad Tarański.

Największym projektem inwestycyjnym grupy jest obecnie budowa Data Center Comarch Inc. w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Na pewno projekt amerykański to jest najbardziej istotna pozycja w naszym planie na najbliższe lata. Ten budżet wynosi między 18-20 mln USD, przy czym on będzie rozłożony na dwa lata. To by dawało ok. 40 mln zł na każdy rok obrotowy” – powiedział Tarański podczas konferencji prasowej.

“Poza tym Grupa Comarch dokonuje inwestycji odtworzeniowych – mam na myśli głownie sprzęt komputerowy, ale też oprogramowanie zewnętrzne, środki transportu itd., co daje też kilkadziesiąt milionów złotych w skali roku. Taki naturalny capex z uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych to rząd wielkości 80 mln zł na ten rok. Ale nie uwzględnia to ewentualnych akwizycji, jeśli by takie zaistniały” – dodał wiceprezes.

Tegoroczny portfel zleceń Comarchu jest o ok. 5% wyższy r/r

Wartość tegorocznego portfela zleceń Comarchu jest aktualnie o około 5% wyższa niż rok temu o tej samej porze, poinformował wiceprezes Konrad Tarański.

“Na ostatniej konferencji w marcu br. zakładaliśmy niski jednocyfrowy poziom wzrostu backlogu, teraz jest nadal jednocyfrowy, ale nieco wyższe są wartości, rzędu 5% na ten moment. I to było efektem dobrego pozyskania kontraktów w marcu tego roku. Pierwsze dwa miesiące 2021 r. nie były szczególnie udane, ale w marcu rzeczywiście zauważyliśmy oznaki ożywienia w niektórych obszarach gospodarki. M.in. pozyskaliśmy takie nowe kontrakty zauważalne o znacznej wartości w sektorze handlowo-usługowym co nie miało miejsce w zasadzie od zeszłego roku” – powiedział Tarański podczas wideokonferencji.

Według niego, w bieżącym roku inne sektory również pozytywnie wpłyną na obroty spółki.

“W sektorze ERP na pewno ten potencjał jest również. W sektorze medycznym czy telekomunikacja spodziewamy się pozytywnej kontrybucji do wzrostu przychodów, co wynika z wartości umów podpisanych w roku poprzednim, ale również w I kw. tego roku. W zakresie finanse-bankowość czy handel-usługi, przemysł czy utilities będzie bardziej stabilna, jeżeli będziemy ją porównać rok do roku” – dodał Tarański.

invest

Comarch specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,54 mld zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: waluta euro | kruk kurs | jak kupić bitcoin | cdprojekt kurs | playway akcje | alior notowania | kurs livechat |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here