Naga MarketsColumbus z dynamiczną sesją. WIG20 w czołówce parkietów europejskichW trakcie czwartkowego handlu główny, krajowy indeks WIG20 zyskał 0,13%, notując na zamknięciu 1859 pkt. mWIG40 podbił o 1,29%, sWIG80 zwyżkował 0,73% podczas gdy NCIndex zanotował wzrost o 3,64%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 800mln (87 na rynku NewConnect).

Sesja bez większych emocji. Spadek wniosków o zasiłek w USA

Początek sesji w Europie nie przyniósł większych emocji. Od rana widoczna była jednak próba podejścia wyżej na WIG20, co plasowało krajowy indeks w TOP3 parkietów w Europie. Globalnie inwestorzy korzystają z lepszego makro (spadek wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA). Trwa wyczekiwanie na 15/08 i znaczącą rundę negocjacji handlowych na linii USA-Chiny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lokalnie to był ciekawy dzień na krajowym parkiecie. W zakresie WIG20 pozytywnie wyróżniały się walory Dino oraz Play. Obserwowaliśmy podtrzymanie wysokiej zmienności oraz obrotów na Biomedzie, co docelowo wsparło pozostałe spółki powiązane z COVID19. Ciekawie było również na NC, gdzie Columbus przejściowo tracił blisko 20% po wynikach, podczas gdy koniec obrotu przyniósł już 10% wzrosty (w relacji do odniesienia).

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejszą sesję możemy określić mianem nieudanej próby wybicia z ostatniej konsolidacji. Poziom 1870-1880 pkt. pozostają lokalną strefą podaży, której sforsowanie otwierałby drogę do dalszych wzrostów.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here