Naga Markets

Columbus wypracował dodatni wynik operacyjny po dwóch miesiącach III kwartałuWarszawa, 15.09.2022 (ISBnews) – Columbus wypracował dodatni wynik operacyjny po dwóch miesiącach III kwartału, zaś w samym sierpniu zwiększył przychody do 43,6 mln zł, co jest najlepszym wynikiem, odkąd weszła w życie nowa ustawa prosumencka, podała spółka.

“Po dwóch miesiącach trzeciego kwartału wypracowaliśmy dodatni wynik operacyjny, zarówno w działalności podstawowej, jak i w biznesie farm fotowoltaicznych. Redukcja kosztów stałych, praca nad marżowością (szczególnie po stronie kosztów zmiennych) oraz odbudowywanie wartości sprzedaży przynoszą wymierne efekty, które z każdym kolejnym miesiącem powinny być coraz lepsze” – powiedział prezes Columbus Energy Dawid Zieliński, cytowany w komunikacie spółki.Szczegółowe dane oraz wartość EBITDA w omawianym okresie zaprezentujemy w raporcie za trzeci kwartał, tj. 14 listopada, dodał.

Przychody spółki w sierpniu 2022 r. wyniosły 43,6 mln zł wobec 30,8 mln zł w lipcu.

Przychody spółki w minionym miesiącu wyniosły 43,6 mln zł, a wyraźny udział w ich strukturze zaczęły odgrywać pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. W sierpniu przychody z tego segmentu wyniosły 12,4 mln zł, czyli stanowiły 28% całości przychodów, podczas gdy jeszcze w czerwcu było to zaledwie 5,2 mln zł, czyli 18% przychodów” – czytamy dalej.

W komentarzu do raportu miesięcznego zarząd zapowiada, że wrzesień będzie wymagający dla spółki, która przygotowuje się do refinansowania znacznej części zadłużenia w drodze sprzedaży części farm fotowoltaicznych.

“To będą duże ruchy kapitałowe, które przyniosą poprawę struktury bilansu, tak ważnej w kontekście planowanych strategicznych inwestycji. Czekają nas zatem skomplikowane operacje biznesowe, będące sporym wyzwaniem, ale też jednym z ostatnich obszarów transformacji naszej organizacji w lżejszą, bardziej skoordynowaną i zyskowną” – wskazał prezes.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos notowania | kurs akcji lotos | blik co to jest | eurocash akcje prognozy | kurs jena wykres | forex notowania walut w czasie rzeczywistym | allegro akcje rekomendacje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWIG z niewielkim odbiciem. WIG-GRY jednym z najmocniejszych indeksów
Następny artykułPrzychody Novaturas wzrosły do 18 mln euro w sierpniu
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here