Naga Markets

Columbus w sierpniu osiągnął prawie 44 mln zł przychodów, osiągając dodatni wynik operacyjnyColumbus Energy poprawił miesięczne wyniki. W sierpniu Spółka osiągnęła prawie 44 mln zł przychodów, czyli najwięcej odkąd weszła w życie nowa ustawa prosumencka, i zanotowała dodatni wynik EBITDA. Jak wynika z raportu miesięcznego Columbus Energy, sprzedaż produktów w sierpniu była lepsza niż w lipcu.

Columbus poprawia swoje wyniki

Przychody Spółki w minionym miesiącu wyniosły 43,6 mln zł, a wyraźny udział w ich strukturze zaczęły odgrywać pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. W sierpniu przychody z tego segmentu wyniosły 12,4 mln zł, czyli stanowiły 28% całości przychodów, podczas gdy jeszcze w czerwcu było to zaledwie 5,2 mln zł, czyli 18% przychodów. W minionym miesiącu Spółka zanotowała też dodatni wynik EBITDA.– Po dwóch miesiącach trzeciego kwartału wypracowaliśmy dodatni wynik operacyjny, zarówno w działalności podstawowej, jak i w biznesie farm fotowoltaicznych. Redukcja kosztów stałych, praca nad marżowością (szczególnie po stronie kosztów zmiennych) oraz odbudowywanie wartości sprzedaży przynoszą wymierne efekty, które z każdym kolejnym miesiącem powinny być coraz lepsze. Szczegółowe dane oraz wartość EBITDA w omawianym okresie zaprezentujemy w raporcie za trzeci kwartał, tj. 14 listopada – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

W komentarzu do raportu miesięcznego Zarząd zapowiada, że wrzesień będzie wymagający dla Spółki, która przygotowuje się do refinansowania znacznej części zadłużenia w drodze sprzedaży części farm fotowoltaicznych, nad czym Columbus obecnie pracuje.

To będą duże ruchy kapitałowe, które przyniosą poprawę struktury bilansu, tak ważnej w kontekście planowanych strategicznych inwestycji. Czekają nas zatem skomplikowane operacje biznesowe, będące sporym wyzwaniem, ale też jednym z ostatnich obszarów transformacji naszej organizacji w lżejszą, bardziej skoordynowaną i zyskowną – wyjaśnia Dawid Zieliński.

Pod koniec bieżącego roku Zarząd Spółki planuje zaprezentować nową strategię, uwzględniającą doświadczenia w ekspansji zagranicznej w Republice Czeskiej, a być może również plany dotyczące działalności w kolejnych krajach.

Najbliższe miesiące będą nadal przybliżać Columbus do wyników z 2020 r., natomiast poziom dojrzałości firmy jest już zupełnie inny. I na tym fundamencie będziemy budować długoterminową strategię Columbus – dodaje Prezes Spółki.


Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDolar dominuje na świecie. Trader21 sugeruje kupno tych dwóch walut
Następny artykułMaster Pharm chce skupić do 2,62 mln akcji własnych po 6,1 zł za sztukę
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here