Naga MarketsColumbus w dół o ponad 5%. Słabe wyniki za III kw. pogłębiają spadkiW trakcie wczorajszy notowań Columbus Energy zanotował pokaźne spadki swojej wyceny, które wyniosły ponad 5%, choć początkowo ich skala była jeszcze większa. Wszystko za sprawą wyników finansowych za III kwartał, które rozczarowały inwestorów. Warto dodać, że od szczytów z wakacji 2020 akcje spółki zanotowały ponad 4-krotną przecenę.

Columbus traci ponad 5%

W trakcie wczorajszej sesji Columbus Energy zaliczyło bardzo pokaźny spadek swojej wyceny. Spółka straciła aż 5,08%, co oznacza spadek o 1,22 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 24,00 zł. Spółka zamknęła więc wczorajsze notowania z wynikiem w wysokości 22,78 zł, choć początkowo akcje Columbus zniżkowały nawet poniżej 22 zł.Tłem do tak negatywnego sentymentu na walorach Columbusa były wyniki finansowe za III kwartał zaprezentowane przez firmę. Patrząc na notowania z szerszej perspektywy wskazać należy jednak, że spółka pozostaje w wyraźnym trendzie spadkowym.

Przed krachem z marca 2020 inwestorzy wyceniali Columbus na ok. 20 zł za walor, po czym covidowe załamanie zniosło wycenę nawet poniżej 12 zł za akcję. Od tamtego momentu widoczne było bardzo dynamiczne odbicie, a branża PV (wraz z Columbusem) stała się prawdziwą perłą warszawskiej giełdy. Do wakacji 2020 wycena spółki wzrosła powyżej 100 zł za walor.

Columbus w dół o ponad 5%. Słabe wyniki za III kw. pogłębiają spadki
Notowania Columbus Energy w latach 2020-2021. Źródło: Stooq.pl

Stan ten nie trwał jednak wiecznie. Sentyment uległ odwróceniu i od szczytów z sierpnia akcje spółki znajdują się w trendzie spadkowym. Już we wrześniu 2020 wycena cofnęła się poniżej 75 zł za walor, a od stycznia 2021 spółka na stałe spadła poniżej 50 zł za walor. Ostatnie tygodnie (a nawet miesiące) to również systematyczne spadki, które doprowadziły spółkę w obecne rejony.

Jak wskazuje Dom Maklerski XTB, obecna cena oscyluje w obszarze ważnych wsparć (22,33 zł i 18,94 zł). Poziomy te wyznaczały przeszłe obszary reakcji cenowych, które zapoczątkowały byczy rajd w 2020 roku. Wybicie tych poziomów dołem, mogłoby doprowadzić do pogłębienia spadków aż do nawet 11 zł za akcję. Gdyby jednak “bykom” udało się wybronić powyższe wsparcia, inwestorzy powinni zwrócić uwagę czy cenie uda się przekroczyć czerwoną linię trendu spadkowego.

Spółka publikuje wyniki

– Spółka Columbus Energy (CLC.PL) poniosła stratę netto w 3 kwartale 2021 roku, w wysokości 2,98 mln zł, wobec 24,4 mln zł zysku za ten sam okres, rok temu. Poziom przychodów spadł o prawie 20% i wyniósł 172,4 mln zł. Zysk operacyjny to 8,34 mln zł ( spadek o 72% r/r).  

Od początku roku przedsiębiorstwu udało się wygenerować 508 mln zł przychodów z działalności operacyjnej ( wobec 468 mln zł za ten sam okres w 2020 roku). Łączny zysk netto wyniósł 13,1 mln zł (spadek o 73%). Walory spółki otworzyły dzisiejszą sesję na GPW z niedźwiedzią luką cenową i tracą obecnie niemal 5,5%. – czytamy na stronie Domu Maklerskiego XTB.

– Osiągnięte przychody, wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, pokazują stabilizację i potencjał do dalszego skalowania biznesu. Niższa wartość EBIDTA jest wypadkową dynamicznego wzrostu kosztów własnych, w tym znaczącego zwiększenia zatrudnienia. Wpływ na rentowność miały również koszty komponentów czy logistyki. Tempo, w jakim rośniemy, jest wyrażane nie tylko w wielkości przychodów czy zysków, ale w stabilizacji wewnętrznej, rosnącym genialnym zespole zaangażowanych managerów i specjalistów oraz w innowacjach, jakie przygotowujemy – wskazuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | aktualny kurs dolar lew | celon pharma gpw | gpw oncoarendi | cd projekt akcje kupno | kursy kryptowalut prognozy | cyfrowy polsat giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here