Naga MarketsColumbus w ciągu 3 kwartałów podwoił ubiegłoroczne przychody Grupa Columbus w III kwartale br. osiągnęła 213 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej, czyli o 304% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Skonsolidowana wartość EBITDA w zakończonym III kwartale br. przekroczyła 31 mln zł, co w porównaniu z III kwartałem 2019 r. stanowi wzrost aż o 495%.

Columbus może cieszyć się zyskiem pomimo pandemii

Columbus po raz kolejny udowodnił, że podejmowane decyzje biznesowe i realizacja celów strategicznych idą w parze z satysfakcjonującymi wynikami finansowymi. Zgodnie z opublikowanym dziś skonsolidowanym raportem kwartalnym Grupy, w ciągu 3 kwartałów 2020 r. Columbus osiągnął 468 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności operacyjnej, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całym 2019 r. Skonsolidowana wartość EBITDA za 9 miesięcy br. wyniosła 69,3 mln zł.
Imponująco wyglądają też dane operacyjne Grupy. W samym trzecim kwartale br. Columbus dostarczył prawie 7 tys. sztuk instalacji fotowoltaicznych, o łącznej mocy 36,5 MW. Dotychczas w całym kraju zamontowano już ponad 30 tys. instalacji od Columbusa, o łącznej mocy 175 MW.
W omawianym okresie Columbus dokonał również bardzo ważnych inwestycji, m.in. w innowacje Olgi Malinkiewicz, czyli technologię ogniw perowskitowych, które wprowadzają fotowoltaikę na zupełnie nowy poziom, jak również w farmy fotowoltaiczne, dzięki czemu znacząco zwiększył swój udział w tym segmencie.
W trzecim kwartale br. zawarliśmy umowy z wieloma podmiotami w zakresie realizacji projektów farmowych – komentuje Janusz Sterna, Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A. – Obecnie wartość farm wybudowanych przez Columbus wynosi ok. 45 mln zł, kolejne projekty są w realizacji, a całość portfela mocy, jaki jest w naszym posiadaniu, to ponad  1000 MW farm, o wartości rynkowej ponad 3 mld zł. Aktywa te są jednym z ważniejszych zabezpieczeń przyszłości Grupy, dlatego nie szczędzimy środków na inwestycje w ten segment.

W tym pracowitym kwartale Columbus podjął też nowe działania, skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych, poszerzając ofertę o nowoczesne rozwiązania energetyczne, takie jak: magazyny energii, pompy ciepła czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Kompleksowa oferta funkcjonuje teraz w trzech wygodnych pakietach GoGreen, GoFree i GoComfort i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Te artykuły również Cię zainteresują

Mimo światowych problemów związanych z pandemią, konsumenci zabezpieczają swoją przyszłość poprzez inwestycje w technologie, które bazują na czystej i taniej energii – twierdzi Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A. – Ostatnie zmiany geopolityczne i nastawienie Unii Europejskiej do megatrendu energetyki zrównoważonej dają nam pewność, że strategia, jaką podąża Grupa Columbus, będzie przynosiła coraz większe profity.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania tureckiej liry (TRY) wzrastają o ponad 40%
Następny artykułKurs złotego (PLN) ciągle bez większych zmian
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here