Naga MarketsColumbus Energy zawarł umowę inwestycyjną z Votum i Votum EnergyColumbus Energy S.A., wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, poinformował, że spółka współzależna Columbus Elite zawarła umowę inwestycyjną, w ramach której zamierza kupić docelowo pakiet akcji reprezentujący 55 proc. udziału w kapitale zakładowym Votum Energy. Ponadto zawarte umowy o współpracy pomiędzy Columbus Energy i Votum Energy przewiduje, że produkty z oferty spółki będą dystrybuowane w sieci sprzedaży Votum Energy.

Columbus Energy nawiązał współpracę z Votum i Votum Energy

Nawiązana współpraca będzie stanowiła wsparcie rozwoju spółki w wielu kanałach – od farm fotowoltaicznych, przez rozwiązania dla MŚP, swobodne przesyłanie energii, sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, czy technologie przyszłości takie jak perowskity.Votum oraz Votum Energy prowadzą działalność komplementarną dla Columbus oraz Columbus Elite w branży odnawialnych źródeł energii. Realizacja umów wzmocni pozycję rynkową Columbus, co w konsekwencji przełoży się na osiągane wyniki finansowe. Jest to kolejny krok do rozwinięcia potencjału całej Grupy Columbus, która rozwija się w nowoczesnych segmentach biznesowych i poza stałym segmentem farm fotowoltaicznych mamy odwagę rozwijać nowoczesne technologie – mówi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

W ramach umowy inwestycyjnej spółka zależna Columbus – Columbus Elite zamierza nabyć pakiet akcji stanowiący 45 proc. akcji Votum Energy. Sprzedaż akcji ma zostać przeprowadzona do 25 października 2021 r. Ponadto dziś Columbus Elite nabył od akcjonariusza mniejszościowego niebędącego stroną umowy inwestycyjnej pakiet stanowiących 10 proc. akcji Votum Energy, w związku z czym Columbus Elite docelowo nabędzie pakiet akcji reprezentujący 55 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu Votum Energy.

Możliwości technologiczne Columbus Elite pozwalają na poszukiwanie obiecujących partnerów do współpracy przy tworzeniu rozwiązań dedykowanych dla konsumentów zielonej energii. Votum i Votum Energy posiadają profesjonalną sieć dystrybucyjną i bogate doświadczenie, jest to zatem naturalny krok do współpracy pomiędzy spółkami – dodaje Paweł Bednarek, prezes Columbus Elite.

Spółki podpisały także umowę o współpracy w zakresie pośredniczenia w zawieraniu transakcji sprzedaży produktów z oferty Columbus. W zamian za świadczone usługi Votum Energy przysługuje wynagrodzenie prowizyjne zależne, którego wysokość będzie zależna od wartości zrealizowanych transakcji handlowych. W trakcie trwania umowy strony ustaliły, że Votum Energy nie będzie prowadziło działalności konkurencyjnej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pln | kurs franka do złotówki | dolar prognoza | kurs korony islandzkiej do złotówki | neuca gpw | xtb cena akcji | kurs dolara usd |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here