Naga MarketsSporo informacji napłynęło od lidera mikroinstalacji fotowoltaicznych, spółki Columbus Energy. Po pierwsze, warto spojrzeć w raport za III kwartał. Wyniki są bowiem bardzo dobre, spółka odnotowała w tym czasie 209 mln zł przychodów co oznacza wzrost o 182% względem ubiegłego roku. Skonsolidowany zysk brutto wyniósł 30 mln zł wobec 4,8 mln zł w III kwartale 2019 r., co oznacza wzrost o 525%. Wyniki tylko za III kwartał są lepsze niż wyniki za cały 2019 rok. Spółka ma w planach zbudować farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW w 2021 roku.

  • Columbus poprawia wyniki
  • Spółka miała o 525% wyższy zysk brutto
  • Na wykresie nadal ruch boczny

Warto także dodać, że firma rozszerzyła działalność na rynku elektromobilności. Do sprzedaży trafią ładowarki samochodowe. Zdaniem spółki zaczyna się na nie popyt, na razie oferta jest skierowana dla klientów biznesowych. Spółka cały czas także pracuje nad przeniesieniem na rynek główny. Harmonogram zakłada debiut do końca I połowy przyszłego roku.

Nadal w konsolidacji

Spoglądając na wykres, cały czas znajdujemy się w fazie korekty i jedynym pozytywem jest wyhamowanie dynamiki spadków. Kluczowe dwa poziomy to główne wsparcie w rejonie 57 zł, jeżeli jednak cena zacznie wzrastać to ważne będzie wyjście ponad lokalny opór 81 zł.

columbus


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here