Naga MarketsColumbus Energy z kolejnymi umowami - zapiski giełdowego spekulantaJeden z liderów polskiego rynku fotowoltaiki, spółka Columbus Energy poinformowała w miniony piątek o podpisaniu z estońską spółką Huffington Invest Group umowy w sprawie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 472,6 MW. Tego samego dnia Columbus zawarł także podobną umowę z polską firmą ELQ w sprawie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 83 MW. Na podstawie umów, Columbus ma swobodne prawo do oceny projektów przygotowywanych do realizacji przez Huffington Invest Group lub ELQ i decydowania o ich nabyciu lub odmowie nabycia.

  • Columbus podpisał kolejne umowy na budowę farm fotowoltaicznych
  • Kurs spółki od ponad tygodnia w korekcie

Jednocześnie Columbus na podstawie umowy nabywa prawo do wyłączności nabycia poszczególnych projektów realizowanych przez dewelopera, lub które będą realizowane przez dewelopera, w okresie wskazanym w umowie. Są to kolejne umowy, które umacniają mocną pozycję spółki na rynku krajowym.

Columbus w korekcie

Spoglądając na wykresy branży, widać że fotowoltaika nadal podlega silnej hossie. Nie dziwi to z uwagi na fakt bardzo dynamicznego rozwoju branży w Polsce i korzystnych prognozach na najbliższe lata. Kurs spółki po dotarciu do 80 zł wykonuje korekcyjne cofnięcie.

columbus

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here