Naga MarketsColumbus Energy z kolejnymi umowami - zapiski giełdowego spekulantaJeden z liderów polskiego rynku fotowoltaiki, spółka Columbus Energy poinformowała w miniony piątek o podpisaniu z estońską spółką Huffington Invest Group umowy w sprawie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 472,6 MW. Tego samego dnia Columbus zawarł także podobną umowę z polską firmą ELQ w sprawie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 83 MW. Na podstawie umów, Columbus ma swobodne prawo do oceny projektów przygotowywanych do realizacji przez Huffington Invest Group lub ELQ i decydowania o ich nabyciu lub odmowie nabycia.

  • Columbus podpisał kolejne umowy na budowę farm fotowoltaicznych
  • Kurs spółki od ponad tygodnia w korekcie

Jednocześnie Columbus na podstawie umowy nabywa prawo do wyłączności nabycia poszczególnych projektów realizowanych przez dewelopera, lub które będą realizowane przez dewelopera, w okresie wskazanym w umowie. Są to kolejne umowy, które umacniają mocną pozycję spółki na rynku krajowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Columbus w korekcie

Spoglądając na wykresy branży, widać że fotowoltaika nadal podlega silnej hossie. Nie dziwi to z uwagi na fakt bardzo dynamicznego rozwoju branży w Polsce i korzystnych prognozach na najbliższe lata. Kurs spółki po dotarciu do 80 zł wykonuje korekcyjne cofnięcie.

columbus


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here