Naga MarketsColumbus Energy w korekcie. Gdzie szukać technicznych szans na odbicie?Jeden z liderów rynku fotowoltaiki w Polsce – Columbus Energy podpisał z estońską spółką Huffington Invest Group umowę w sprawie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 472,6 MW oraz umowę z polską spółką ELQ w sprawie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 83 MW. Są to kolejne umowy umacniające pozycję spółki na krajowym rynku.

  • Columbus z kolejnymi umowami na farmy fotowoltaiczne
  • Rekordowe wyniki i wycena
  • Na wykresie ruch korekcyjny

Liczne podobne umowy i rozwój całej branży fotowoltaiki, która zdaniem ekspertów ma przed sobą świetne perspektywy w najbliższych latach, sprawiły że wyniki Columbusa uległy dynamicznej poprawie. Warto przypomnieć choćby raport za pierwszy kwartał, który wykazał przyspieszanie pozytywnej dynamiki zysku i przychodów. Spółka odnotowała wzrost przychodów o 477%, a zysku netto o 736%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Columbus w korekcie

Spoglądając na wykres, widać że wzrosty wyhamowały przy 80 zł. Poniższy wykres przedstawia interwał 4 godzinowy, na którym widać, że korekta przypomina typowy kanał czy też formację flagi. Otwarcie sesji wypadło okazale, co pokazuje reakcję na informacje, jednak w kolejnych godzinach pojawia się problem z kontynuacją. Korekta po takich wzrostach nie jest zaskoczeniem i na razie jej przebieg jest bardzo łagodny. Wydaje się, że szans na odbicie można szukać przy dolnej krawędzi kanału. Ciekawie w tym samym rejonie wyglądają także lokalne wsparcie przy 57-59 zł oraz przebiegająca nico niżej 2 miesięczna linia trendu wzrostowego.

columbus


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here