Naga MarketsColumbus Energy rozpocznie oferowanie usługi stuprocentowego bilansowania energiiColumbus Energy rozpocznie oferowanie usługi stuprocentowego bilansowania energii z przydomowej instalacji fotowoltaiczmej po otrzymaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Vortex Energy. Jeszcze w I kw. spółka planuje pilotaż tokenizacji energii, który ma zostać w pełni wdrożony od 2022 r., poinformował prezes Dawid Zieliński.

Columbus Energy rozszerza swoją działalność, PKN Orlen nie wyklucza zainteresowania wejściem na rynek detaliczny w Słowenii

Spółka zależna Columbus, tj. Columbus JV-5 zawarła umowę, na podstawie której nabyła 100% udziałów w 5 spółkach celowych, realizujących projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,64 MW, podał Columbus Energy. Cena nabycia udziałów wszystkich spółek projektowych wynosi łącznie 3,51 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Columbus Energy, który w ramach programu tzw. zielonych obligacji pozyskał z rynku 700 mln zł, nie wyklucza, że jeśli będzie taka potrzeba, to jeszcze w tym roku wyemituje kolejne zielone obligacje, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński.

W ramach ogłoszonego przez Nutit a.s. wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Impela zostały zawarte transakcje nabycia 1 138 373 akcji, podał pośredniczący w wezwaniu Trigon Dom Maklerski.

Inwestycje PKN Orlen w nowe formaty sprzedaży detalicznej pod marką ‘Orlen w Ruchu’, dostępne poza stacjami paliw oraz w rozwój punktów odbioru paczek i usług kurierskich pod marką ‘Orlen Paczka’, wygenerują dodatkowo kilkaset milionów złotych EBITDA w grupie kapitałowej Orlen w ciągu 5 lat, podał koncern.

Scope Fluidics zakończył testy przedrejestracyjne panelu SARS Cov-2 i chce w lutym rozpocząć badania kliniczne potrzebne do uzyskania certyfikatu CE-IVD i FDA EUA, podała spółka.

Sygnity w ramach ugody zapłaci swojemu byłemu podwykonawcy 3,75 mln USD, co pozwoli jej to, na rozwiązanie około 36 mln zł rezerw utworzonych na roszczenia Fast Enterprises oraz koszty z nimi związane, podała spółka. W efekcie zysk netto zwiększy się o ponad 18,8 mln zł za I kw. roku finansowego 2020/2021, podano także.

Falcon Games zamierza kontynuować produkcję gier, stopniowo zwiększając wielkość i liczbę realizowanych projektów o 2-4 rocznie w latach 2021-2022 i nie wyklucza pozyskania dodatkowych środków poprzez emisję akcji, podała spółka.

PKN Orlen dokona wyboru wykonawcy blogu gazowego elektrowni Ostrołęka C w ciągu “paru miesięcy”, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

PKN Orlen nie wyklucza zainteresowania wejściem na rynek detaliczny w Słowenii, poinformowała członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej Patrycja Klarecka.

PKN Orlen dokonał już wyboru krótkiej listy partnerów do realizacji środków zaradczych Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Grupy Lotos, poinformował prezes Daniel Obajtek.

PKN Orlen planuje uruchomić 40 punktów pod nazwą Orlen w Ruchu w 2021 roku, a docelowo – 900 punktów w ciągu pięciu lat, poinformował prezes Daniel Obajtek.

PKP SA podpisały z Budimeksem umowę na modernizację dworca Rzeszów Główny za 22,7 mln zł brutto, poinformowali przedstawiciele rządu i PKP.

PBDI – spółka zależna Erbudu – podpisała umowę o wartości 39,65 mln zł netto na roboty budowlane przy budowie farmy wiatrowej Wielkopolska, podał Erbud.

Columbus Energy odnotował 90,7 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w 2020 r. wobec 22,2 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Sprzedaż netto PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) wyniosła 1,168 mld zł w styczniu br., podała spółka.

Columbus Energy odstąpił od term sheet zawartego 13 stycznia 2021 r. z udziałowcami spółki wykorzystującej technologię blockchain na potrzeby energetyki i systemów rozliczeń oraz Nexity Global, podała spółka.

Portal Condo.pl z portfela PMPG zrealizował 368 transakcji o łącznej wartości 221 mln zł w 2020 r., co oznacza wzrost sprzedaży o ponad 35% r/r. Celem spółki jest zwiększenie z końcem 2021 r. liczby sprzedanych apartamentów do ponad 500 o wartości przekraczającej 350 mln zł, poinformował CEO Artur Wach.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zadebiutował nowy fundusz Beta ETF na indeks Nasdaq-100: Beta ETF Nasdaq-100 PLN-Hedged – pierwszy polski fundusz inwestycyjny typu ETF na zagraniczny indeks, podała GPW.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Auto Partner wyniosły 144,84 mln zł w styczniu 2021 r., co oznacza wzrost o 13,98% r/r, podała spółka.

Arctic Paper podjął decyzję o przystąpieniu do negocjacji nowej umowy kredytów z wybranymi bankami, podała spółka. Spółka przewiduje, że całkowita kwota nowego finansowania wyniesie 300 mln zł.

Labocanna rozszerzyła strategię rozwoju i planuje zbudować ekologiczny hub, składający się z podmiotów koncentrujących się na różnych segmentach rynku konopnego. Na ten rok planuje przeprowadzenie od 2 do 3 akwizycji finansowanych długiem, a do końca 2026 r. spółka chce przejąć łącznie 5 firm, podała Labocanna.

Sieć ośrodków badań klinicznych w Europie Pratia, należąca do Grupy Neuca, inwestuje w bułgarską sieć Clinical Research Union, największą sieć ośrodków badawczych w Bułgarii, podała Neuca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here