Naga MarketsColumbus Energy przedstawia wyniki finansowe za III kwartałColumbus Energy S.A., wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, przedstawił wyniki finansowe za III kwartał. Spółka przez trzy kwartały 2021 r. wypracowała 508 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 8 proc. r/r. W raportowanym okresie Columbus Energy odnotował znaczny wzrost sprzedaży pomp ciepła – w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 2514 proc. i wygenerowała prawie 34 mln zł przychodów.

Columbus Energy przez trzy kwartały 2021 r. wypracował 508 mln zł przychodów

W pierwszych trzech kwartałach tego roku spółka przeprowadziła kilka znaczących działań dla rozwoju  segmentów biznesowych spółki, m.in. podpisała umowy na rozwój kolejnych farm fotowoltaicznych. Obecnie spółka posiada w procesie projekty o łącznej mocy 5270 MW.Przez pierwsze trzy kwartały tego roku koncentrowaliśmy się na działaniach inwestycjnych, dzięki którym mogliśmy skalować paletę produktów i usług, rozwijać procesy gwarantujące coraz wyższą jakość i powiększyliśmy o 40% r/r zespół, który realizuje coraz ambitniejsze cele. Daje to już konkretne efekty, co będzie widoczne w bieżącym kwartale – mówi Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Nasza strategia przyniosła już skokowy wzrost podpisanych w październiku umów na instalacje fotowoltaiczne do rekordowego poziomu 22 700 kW w skali miesiąca oraz rekordowy wzrost sprzedaży pomp ciepła i innych produktów. To powinno spowodować konwersje na montaż w całym kwartale do prawie 40 000 kW, co również byłoby kwartalnym rekordem i wynikiem wyższym niż w okresie pierwszej fali boomu przy okazji ogłoszenia programu Mój Prąd – dodaje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

Columbus Energy zanotował w III kwartale wzrost aktywów finansowych do poziomu 729,5 mln zł w porównaniu do 338,2 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nie jest to jedyny segment biznesowy spółki, firma rozwija rozbudowany ekosystem energetyczny. Aktualnie Columbus Energy dostarczył fotowoltaikę do 48,5 tys. prosumentów z całej Polski.

Liczymy na to, że relacje z prosumentami w przyszłości przełożą się na korzystanie przez nich z ekosystemu Columbus, czyli rozproszonej społeczności prosumenckiej, zielonych elektrowni, sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych i technologii przyszłości, takich jak perowskity. Columbus Energy pracuje już nad wdrożeniem środowiska IT, które umożliwia zarządzanie energią w oparciu o blockchain.

– Osiągnięte przychody, wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, pokazują stabilizację i potencjał do dalszego skalowania biznesu. Niższa wartość EBIDTA jest wypadkową dynamicznego wzrostu kosztów własnych, w tym znaczącego zwiększenia zatrudnienia. Wpływ na rentowność miały również koszty komponentów czy logistyki. Tempo, w jakim rośniemy, jest wyrażane nie tylko w wielkości przychodów czy zysków, ale w stabilizacji wewnętrznej, rosnącym genialnym zespole zaangażowanych managerów i specjalistów oraz w innowacjach, jakie przygotowujemy – mówi Dawid Zieliński.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed akcje wykres | kurs akcji pzu | kurs pgnig | giełda forum | pgnige akcje | lotos giełda | kurs kruk |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here