Naga Markets

Columbus Energy notuje wzrost zamówień i zwiększa zapasy komponentówWzrost podpisanych w październiku umów na instalacje fotowoltaiczne do rekordowego poziomu 22,7 MW wraz ze wzrostem sprzedaży pomp ciepła i innych produktów dodają dynamiki  rozwojowi Columbus Energy. Ponadto Spółka pozyskała finansowanie obrotowe z mBanku w wysokości 50 mln zł, które przeznaczy na dodatkowe zapasy komponentów. Zabezpieczą one realizację kolejnych instalacji fotowoltaicznych.

Columbus Energy z rekordowym wzrostem podpisanych w październiku umów na instalacje fotowoltaiczne

Rynek zaczął się konsolidować i jako lider widzimy w tym szansę. W związku z rosnącą sprzedażą i rozwijanym przez nas portfelem projektów farm fotowoltaicznych, znacząco zwiększa się zapotrzebowanie na komponenty, których zapasy konsekwentnie uzupełniamy. Pozyskane finansowanie pozwoli nam zabezpieczyć ten proces i pozytywnie wpłynie na ciągłość realizacji projektów, których liczba powinna sukcesywnie wzrastać w efekcie poczynionych przez nas inwestycji w pierwszych trzech kwartałach 2021 r.  – mówi Janusz Sterna, wiceprezes Columbus Energy.Spółka aktualnie posiada prawa do projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 5 270 MW. Przychody ze sprzedaży energii elektrycznej wyprodukowanej przez farmy Columbus Energy w tym roku przekroczyły już koszty operacyjne. Jednocześnie Spółka utrzymuje wysoką sprzedaż fotowoltaiki do klientów indywidualnych i biznesowych – w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. zamontowała ponad 15 000 instalacji fotowoltaicznych.

Pozyskane finansowanie pomoże także w optymalizacji prac nad nowymi segmentami biznesowymi spółki. Poza farmami fotowoltaicznymi, dużym obszarem inwestycji są pompy ciepła, których sprzedaż w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. wzrosła o 2514 proc. i wygenerowała prawie 34 mln zł przychodów.

Inne obszary działalności Spółki to rozproszona sieć prosumentów, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz nowe technologie, takie jak perowskity – Columbus Energy ma 20% udziałów w Saule Technologies.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda eurocash | kurs huf | kurs funta do złotówki | pge kurs akcji | celon kurs akcji | oncoarendi giełda | akcje pkn orlen |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here