Naga MarketsColumbus Energy nabywa kolejne projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 90 MWColumbus Energy S.A., wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, konsekwentnie rozwija działalność w segmencie farm fotowoltaicznych. Spółka zwarła z partnerem porozumienie, na mocy którego zdecydowała się nabyć projekt farmy fotowoltaicznej z wydanymi Warunkami Przyłączenia o mocy 60 MW.

Columbus Energy konsekwentnie rozwija działalność w segmencie farm fotowoltaicznych

Ponadto Spółka podpisała przedwstępną umowę nabycia projektu farmy fotowoltaicznej o mocy przyłączeniowej 30 MW.– Porozumienie dotyczy współpracy przy rozwoju farmy fotowoltaicznej o mocy 60 MW z wydanymi warunkami przyłączenia. Nasz partner zadeklarował, że postara się zwiększyć moc warunków przyłączenia dla tego projektu przynajmniej o 35 MW. Rozliczenie projektu ma nastąpić do 28 sierpnia 2022 roku – mówi Janusz Sterna, Wiceprezes Columbus Energy S.A. – To jednak nie koniec naszych akwizycji w tym obszarze. Nabyliśmy kolejne farmy o mocy 30 MW, dzięki czemu łączna moc nabytych dzisiaj farm wynosi aż 90 MW – dodaje.

Columbus stale zwiększa udział w rynku farm fotowoltaicznych. Spółka posiada obecnie 44 MW w pełni operacyjnych farm i 56 MW w trakcie budowy. Szacowana wartość rynkowa tych aktywów to 350-400 mln zł. Do budowy jest przygotowywanych kolejnych 100 MW, a cały portfel deweloperski wynosi obecnie 4,5 GW.

Spółka poza bieżącą działalnością w farmach fotowoltaicznych rozwija też infrastrukturę i technologię z obszaru energii odnawialnej. Kolejnym segmentem firmy jest ekosystem Columbus, czyli rozproszona społeczność prosumencka, zielone elektrownie, sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych i technologie przyszłości takie jak perowskity. Całość łączy swobodna wymiana energii w oparciu o blockchain oraz zieloną energię z farm fotowoltaicznych i wiatrowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs liry tureckiej kantor | gpw pzu | oncoarendi gpw | kurs akcji amica | notowania ropy wti | biomedlub | złotówka |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here