Naga MarketsColumbus Energy ma przedwstępną umowę dot. projektów PV o łącznej mocy 345 MWWarszawa, 07.10.2021 (ISBnews) – Columbus Energy zawarł umowę przedwstępną nabycia udziałów w 4 spółkach realizujących projekty farm fotowoltaicznych oraz nabycia 3 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy wszystkich projektów wynoszącej 345 MW, podała spółka.

„Stale powiększamy nasz portfel deweloperski farm fotowoltaicznych. Aktualnie posiadamy ponad 4,5 GW. Wraz z zawartą umową będziemy mogli pozyskać kolejne farmy o łącznej mocy 345 MW. Nabycie oraz rozliczenie wspomnianych projektów będzie uzależnione od wyników badań due diligence” – powiedział wiceprezes Janusz Sterna, cytowany w komunikacie.Ostatnio spółka zawarła porozumienie dotyczące współpracy przy rozwoju farmy fotowoltaicznej o mocy 60 MW. Kolejne dwie umowy dotyczyły nabycia farm o mocy 30 MW i 14 MW. Zarząd spółki podkreśla, że projekty fotowoltaiczne są bardzo ważną częścią ekosystemu Columbus Energy.

„Nasz biznes jest bardzo zdywersyfikowany, z jednej strony rozwijamy technologię dla prosumentów, budujemy farmy fotowoltaiczne, ale także docieramy do klientów z sektora MŚP. Jest to obszar biznesowy, który prężnie się rozwija. Uzupełnieniem naszego biznesu są także magazyny energii, które już zyskują na popularności. Tworzymy nowy ekosystem energetyczny Columbus, na którym skorzysta społeczność prosumentów” – dodał Sterna.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here