Naga MarketsColumbus Energy ma porozumienie dot. farm fotowoltaicznych o mocy ok. 1 525,4 MWColumbus Energy zawarł porozumienie określające współpracę w zakresie budowy i eksploatacji farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 1 525,38 MW, z tego z wydanymi warunkami przyłączenia ok. 48 MW, podała spółka.

InvestCuffs

Columbus Energy zawarł nowe porozumienie

“Zgodnie z porozumieniem partner odpowiedzialny będzie za realizację czynności przygotowawczych związanych z wyszukiwaniem lokalizacji pod realizację projektów, zapewnienie obsługi dokumentacyjno-formalnej do realizacji tych projektów, nadzorowanie eksploatacji projektów oraz współfinansowanie kosztów realizacji danego projektu do etapu pozwolenia na budowę w proporcji 51%/49% w stosunku do posiadanych udziałów w spółkach celowych realizujących poszczególne projekty. Z kolei Columbus odpowiedzialny będzie za weryfikację i wsparcie merytoryczne w realizacji projektów, wspólną budowę instalacji (wraz z partnerem) w ramach tych projektów oraz zapewnienie finansowania ich realizacji w wysokości 49% do momentu pozwolenia na budowę, a następnie w wysokości 100% kosztów realizacji danego projektu” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strony uzgodniły podpisanie właściwych umów do 22 marca 2021 r. z jednostronną możliwością wydłużenia terminu przez Columbus do 31 marca 2021 r. Do czasu podpisania umów Columbus ma prawo pierwszeństwa zakupu projektów będących przedmiotem porozumienia. Okres współpracy określono na 5 lat.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here