Naga MarketsColumbus Energy kupi 13 spółek realizujących projekty PV o mocy ok. 153,87 MWpColumbus JV1 – spółka zależna Columbus Energy – zawarł dwie umowy nabycia 100% udziałów w łącznie 13 spółkach realizujących projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 153,87 MWp, podała spółka. Wartość obu transakcji to 28,6 mln euro.

Columbus JV1 zawarł umowę nabycia 100% udziałów w spółkach realizujących przedsięwzięcia farm fotowoltaicznych

“Spółka zależna, tj. Columbus JV1 sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (dalej: Columbus JV1) zawarła umowę nabycia 100% udziałów (dalej: umowa 1) w spółkach: SPower Jabłoń sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Januszkowice sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Klimki sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Konopczyn sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower KRRO 8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Neklasp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Różan sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower Trękusek sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, SPower KZDK 5 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej łącznie zwane: spółki projektowe 1) realizujących przedsięwzięcia farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 23,87 MWp (przedsięwzięcia znajdują się w fazie budowy)” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Umowa 1 ma charakter warunkowy i wchodzi w życie po podpisaniu umowy przedłużenia, regulującej warunki spłaty obligacji serii B wyemitowanych przez sprzedającego, o łącznej wartości nominalnej 12,5 mln euro, na mocy której Columbus JV1 poręczył za zobowiązanie sprzedającego do spłaty tych obligacji. W przypadku gdy umowa przedłużenia nie zostanie zawarta do 4 grudnia 2020 r., umowa 1 zostaje rozwiązana, zaznaczono.

“Ponadto, Columbus JV1 zawarł umowę nabycia 100% udziałów (dalej: umowa 2) w spółkach: Ecowolt 14 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie oraz Ecowolt 12 sp. z o.o. z siedzibą w Jaworznie (dalej łącznie zwane: spółki projektowe 2) realizujących przedsięwzięcia farm fotowoltaicznych o łącznej mocy do ok. 130 MW (przedsięwzięcia znajdują się w fazie uzyskiwania warunków przyłączeniowych)” – czytamy dalej.

Kwota nabycia udziałów wynosi łącznie 28,6 mln euro, podano także.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here