Naga MarketsColumbus Energy [CLC], NanoGroup [NNG] – Gorące spółki dniaJeden z liderów polskiego rynku fotowoltaicznego, spółka Columbus Energy poinformowała wczoraj o zawarciu umowy o charakterze długoterminowym z firmą Nexity Global na wspólne działania w zakresie elektromobilności i energetyki rozproszonej. Zgodnie z podpisaną umową, spółki stworzą wspólną ofertę produktów oraz usług dla stacji ładowania. W ramach współpracy Columbus zapewni m.in. sieć sprzedaży, działania marketingowe i ekipy monterskie, natomiast Nexity udostępni system oraz platformę, służące do obsługi ładowania pojazdów elektrycznych, jak również całą infrastrukturę do zdalnego monitorowania stacji ładowania. Cały system zostanie stokenizowany i obie spółki będą inwestować w technologię blockchain.

    • Columbus wchodzi w segment elektromobilności
    • Spółka zależna NanoGroup zaczyna kolejny etap badań

Cały projekt ma być bardzo nowatorski, a energia w jak największym stopniu pochodzić z odnawialnych źródeł. Projekt wygląda ciekawie, choćby ze względu na fakt, że w Polsce brakuje stacji ładowania. Spółka może więc zdobyć istotną pozycję w tym segmencie. Na wykresie umiarkowanie pozytywna reakcja może być tłumaczona choćby faktem, że jest to inwestycja na przyszłość, obecnie bowiem po polskich drogach jeździ niewiele aut elektrycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reakcja na wsparciu

Kurs zareagował na czytelnym wsparciu, a mamy za sobą 65% spadki. Jeżeli sentyment na szerokim rynku nie będzie w kolejnych dniach najgorszy, może pojawić się szansa, choćby na korekcyjne odbicie.

columbus


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Prace nad innowacyjnym lekiem

Pozytywne informacje przekazał wczoraj także biotechnologiczny NanoGroup. Jedna z firm współtworzących całą grupę – NanoVelos, podpisała umowę z organizacją badawczą i kontynuuje prace nad terapią dla pacjentek z nowotworem jajnika. Badania przedkliniczne in vivo GLP leku POLEPI przeprowadzi czeska spółka Meditox. Autorski system celowania leków onkologicznych do komórek rakowych POLEPI opiera się na opracowaniu nanosystemu wydajnego transportu leków do komórek rakowych.

Obecnie leki używane w trakcie chemioterapii nie są selektywne i niszczą również zdrowe komórki. Innowacja NanoVelos umożliwia nawet 3-krotny wzrost ilości dostarczanego leku do komórek rakowych, dzięki czemu chemioterapia będzie pozostawiać mniej skutków ubocznych oraz wykazywać wyższą skuteczność. Rozpoczęcie badań planowane jest na maj 2021. Ich wyniki będą kluczowe w przygotowaniu dokumentacji, która zostanie przedstawiona regulatorowi europejskiemu celem uzyskania zgody na przeprowadzenie I fazy badań klinicznych u pacjentek z rakiem jajnika.

nanogroup

Planowane rozpoczęcie badań I fazy klinicznej na ludziach to 2022 r. Warto dodać, że system POLEPI będzie mógł znaleźć także zastosowanie w innych rodzajach nowotworów. Nie jest to też jedyny innowacyjny projekt NanoGroup, spółka prowadzi bardzo zaawansowane prace nad systemem do przechowywania organów do transplantacji. Lada dzień m.in. w sieci sklepów Biedronka, powinna także pojawić się maseczka biobójcza, opracowana przez firmę. Na wykresie na razie niewiele się dzieje, jednak przed poprzednimi wybiciami, kurs także po kilka miesięcy poruszał się bokiem.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: przewidywany kurs dolara | biomed kurs akcji | biomed akcje | bitcoin wiadomosci | kurs złotego wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here