Naga MarketsColumbus Energy [CLC], Asseco Poland [ACP] – Gorące spółki dniaColumbus JV1, spółka zależna Columbus Energy, lidera na polskim rynku fotowoltaiki, poinformowała wczoraj o zawarciu umowy nabycia 100% udziałów w jedenastu spółkach realizujących projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 21,7 MW z możliwością dodatkowego uzyskania 2 MW. Wartość transakcji to 972,67 tys. euro (1 071,64 tys. euro w przypadku uzyskania dodatkowych 2 MW). Po wybudowaniu farm wiatrowych ich całkowita wartość sięgać będzie około 86,8 mln zł.

  • Columbus przejmuje kolejne spółki i ich projekty farm fotowoltaicznych
  • Kurs w kanale spadkowym, po 50% korekcie
  • Asseco Poland coraz mocniejsze w produkcji dronów

Projekty realizowane w ramach spółek projektowych posiadają pozwolenie na budowę oraz warunki przyłączenia i znajdują się w fazie przedaukcyjnej. Jest to kolejny krok w realizacji strategii zwiększania swojego udziału w rynku poprzez przejmowanie mniejszych spółek, które posiadają pozwolenia na budowę farm fotowoltaicznych.

W kanale spadkowym

Wykres pokazuje, że maksymalnym punkcie korekta sięgnęła nawet 50%. Obecnie, pierwszym pozytywnym sygnałem technicznym byłoby wyjście górą z kanału spadkowego, co zapewne oznaczałoby atak na opór przy 93 zł.

columbus


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Drony nowym segmentem działalności Asseco

Producent oprogramowania, spółka Asseco Poland coraz śmielej radzi sobie na rynku dronów. Wczoraj spółka informowała, że liczy na to, że drony zaowocują kolejnymi zamówieniami dla polskich, jak i zagranicznych służb, a odpowiednio zmodyfikowany system będzie również dostępny dla sektora cywilnego. Asseco na bazie wewnętrznej inwestycji od 2014 roku opracowuje autorskie oprogramowanie naziemnej stacji kontroli AGCS. “Jest ono sercem wszystkich oferowanych przez nas rozwiązań bezzałogowych.

Swoje doświadczenie i wiedzę budowaliśmy podczas wielu projektów, w których wykorzystywaliśmy sprzęt zewnętrznych firm, dostarczając w pełni zintegrowane systemy” – wskazał ekspert Asseco. Ostatnio Asseco Poland i Inspektorat Uzbrojenia podpisali umowę na dostarczenie bezzałogowych statków powietrznych klasy mikro dla Sił Zbrojnych RP.

asseco poland

Drony będą używane do prowadzenia dzienno-nocnej obserwacji podczas operacji wojskowych. Autorski sprzęt, jak i oprogramowanie będą produkowane w Polsce. Wczoraj notowania zareagowały przy czytelnej strefie wsparcia, a biorąc pod uwagę, że spółka relatywnie dobrze radzi sobie w czasie przeceny na szerokim rynku, można oczekiwać mocniejszego odbicia.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here