Naga MarketsColumbus Energy chce zbudować farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW w 2021 r., zaś obecnie dysponuje portfelem pozwalającym na wybudowanie i użytkowanie farm wiatrowych o łącznej mocy przekraczającej 1 000 MW, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński. Są to projekty na różnym etapie technicznym, podkreślił.

“Mamy w naszym portfelu pracujące farmy fotowoltaiczne o mocy kilkunastu megawatów, budujemy kolejne o mocy kilkudziesięciu megawatów, a w 2021 roku mamy ambicje zbudować ponad 100 MW w panelach” – powiedział Zieliński w rozmowie z ISBnews w kuluarach spotkania Carbon Footprint Summit w Krakowie.

Spółki z grupy kapitałowej realizują montaż mikroinstalacji solarnych na zlecenie klientów indywidualnych i biznesowych. “W skali miesiąca montowanych jest ok. 3 tys. instalacji o łącznej mocy kilkunastu megawatów” – dodał prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

Sprzedaż detaliczna lekko w górę


Zapytany o możliwe zaangażowanie się spółki w projekty wiatrowe, Zieliński stwierdził: “Wiatru jeszcze nie kupujemy, jesteśmy potencjalnie zainteresowani- zaczynamy uczyć się tego biznesu energetycznego, jesteśmy na etapie analiz”.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here