Naga MarketsColumbus Energy chce pozyskać 250 mln zł z emisji zielonych obligacji w I kw.W ramach kolejnej transzy emisji zielonych obligacji Columbus Energy chce pozyskać w I kwartale 2021 roku do 250 mln zł, poinformował wiceprezes spółki Janusz Sterna.”Pierwsza transza naszych zielonych obligacji została objęta przez Bank Ochrony Środowiska, kolejną transzę, o wartości do 250 mln zł, chcemy zaoferować rynkowi w pierwszym kwartale przyszłego roku. W tej chwili jest kilka banków zainteresowanych tą emisją” – ocenił Sterna w rozmowie z ISBnews.

Columbus Energy chce docelowo świadczyć usługi energetyczne dla klientów biznesowych i indywidualnych

Wiceprezes dodał, że trwają rozmowy z BOŚ dotyczące przygotowania kolejnego programu emisji zielonych obligacji. Pozyskane środki mają być przeznaczone na nowe inwestycje w OZE w energetyce wielkoskalowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd spółki dostrzega bardzo dużą zmianę na rynku odnawialnych źródeł energii i coraz większą rolę tzw. energetyki rozproszonej, w tym także inwestycji w magazyny energii, podkreślił.

Columbus Energy chce docelowo świadczyć usługi energetyczne dla klientów biznesowych i indywidualnych, a nie być – jak to głównie jest obecnie – firmą instalującą systemy fotowoltaiczne.

Wiceprezes podtrzymał, że decyzja o przeniesieniu notowań Columbus Energy z rynku New Connect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych zostanie podjęta w 2021 roku.

“Decyzja o przeniesieniu na rynek główny zostanie podjęta w przyszłym roku. Kiedy to się dokładnie stanie, trudno dziś przewidzieć. Mogę dodać, że zarząd aktywnie nad tym pracuje, przekazaliśmy rynkowi taką informację i chcemy się wywiązać z tych zobowiązań” – powiedział Sterna.

Wiceprezes Sterna pytany czy możliwe jest przeprowadzenie IPO przy okazji zmiany parkietu na GPW powiedział, że “jest za wcześnie żeby o tym mówić, ale niewykluczone, jeśli spółka będzie miała do zrealizowania ciekawe projekty inwestycyjne”.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here