Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Colian Holding SA jest silną grupą kapitałową producentów słodyczy.

Spółka zyskała podczas czwartkowej sesji 2,7% przy wyraźnie podwyższonych obrotach. Jest to efekt opublikowania danych za ubiegły rok. Mimo, że wynik netto grupy pogorszył się, to wzrosły przychody. Prezes spółki podkreślił, że wprowadzanie koniecznych zmian prowadzi do przejściowego osiągania niższych wyników, ale oczekuje wzrostu efektywności w kolejnych latach. Widać, że inwestorzy uwierzyli w te słowa, a na wykresie doszło do wybicia górą z konsolidacji. Mimo, że najbliższe opory znajdują się niewiele wyżej, to jednak wybicie należy traktować jako niewielki ale pozytywny sygnał.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Bytom SA specjalizuje się w dystrybucji kolekcji formalnej mody męskiej.

Na akcjach spółki widoczne jest ożywienie w ostatnim czasie. Także wczoraj byliśmy świadkami nieco wyższych obrotów, w kurs wzrósł o niemal 2%, choć wynik w trakcie sesji był jeszcze mocniejszy. Kupujący walczą obecnie z oporem jakim jest poprzedni wierzchołek. Jego wybicie powinno otworzyć drogę do okolic 3,10 zł czyli szczytów z sierpnia ubiegłego roku. Takiemu scenariuszowi sprzyjają ogłoszone wczoraj wyniki za kwiecień, informujące o ponad 30% poprawie wyników sprzedaży i marży detalicznej. W okresie styczeń – kwiecień sprzedaż wzrosła o ponad 19% rdr. Ostatnio o spółce pisaliśmy 24 kwietnia.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcyjny poranek: USD/CHF – put, GBP/CAD – call
Następny artykułJustin Bennett: Test oporu na USD/JPY przed NFP i wyborami we Francji
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here