Naga Markets

Platforma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi – CoinShares opublikowała raport dotyczący swoich wyników za II kwartał br. W porównaniu do tego samego okresu w 2021 r. jej przychody spadły z 23,89 mln dol. do 17,31 mln dol. Z wyjaśnień firmy wynika, że starty jakich doznała miały związek m.in. z ekspozycją na ekosystem Terra (LUNA), który doznał wykolejenia, a obecnie znany jest, jako Terra Classic (LUNC).

  • Przychody CoinShares za II kwartał br. wyniosły jedynie 17,31 mln dol. w porównaniu do 23,89 mln dol. w tym samym okresie w 2021 r. 
  • Firma zarządzająca aktywami cyfrowymi podkreśliła, że odnotowała starty w związku z ekspozycją na projekt Terra, znany teraz, jako Terra Classic
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakąkolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, sieci kantorów umożliwiającej wymianę ponad 460 kryptowalut

CoinShares ucierpiało po upadku Terry

Europejska firma inwestycyjna opublikowała nowy raport dotyczący swoich wyników finansowych za II kwartał br. Okazuje się, że w porównaniu do tego samego okresu z 2021 r. jej przychody spadły z okolic 23,89 mln dol. do 17,31 mln dol.CoinShares wyjaśnił, że w chwili gdy jego działalność związana z zarządzaniem cyfrowymi aktywami nadal generowała solidne zyski, jej dział rynków kapitałowych odnotował jednorazową stratę w wysokości około 21,7 mln dol. po klęsce projektu Terra.

Choć zdaniem tego przedsiębiorstwa wpływ finansowy epizodu związanego z dawną LUNĄ był stosunkowo niewielki w porównaniu do piętna, jaki odcisnął on na innych firmach z tej branży, niewątpliwie przełożył się on na kwartalne wyniki owej platformy

Jean-Marie Mognetti zasiadająca na stanowisku dyrektora generalnego w CoinShares wyraziła duży optymizm co do przyszłości korporacji, którą zarządza. Podkreśliła m.in., że firma ta ma wystarczające zasoby do tego, aby poruszać się po rynkach w niestabilnym czasie. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Inne firmy, które doznały awarii

Upadek ekosystemu założonego przez Do Kwona odcisnął piętno na całej branży. Wielu kryptowalutowych pożyczkodawców zostało przez to zmuszonych do ogłoszenia upadłości, a jego inwestorzy stracili swoje majątki. 

Wśród znanych firm, które poległy w krypto zimie znalazły się m.in. Voyager Digital, Three Arrows Capital (3AC), czy Celsius Network. 

NED

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDelikatny wzrost limitów produkcji ropy w OPEC+
Następny artykułEUR/USD – oczekiwanie na NFP?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here