Naga MarketsPolska giełda kryptowalut Coinroom została zaatakowana. W wyniku działań przestępców w sklepie Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja mobilna Coinroom, zhakowano także główną stronę giełdy.


Wszystko zaczęło się od komunikatu na oficjalnych kanałach social media firmy po godz. 12:00:

“Szanowni Klienci,

UWAGA NA FAŁSZYWĄ APLIKACJĘ COINROOM W SKLEPIE GOOGLE PLAY!!! INFORMUJEMY OFICJALNIE, ŻE W CHWILI OBECNEJ NIE POSIADAMY APLIKACJI MOBILNEJ W SKLEPIE GOOGLE PLAY!!! PROSZĘ NIE POBIERAĆ TEJ APLIKACJI.”

Fałszywa www

Dwie godziny później pojawił się kolejny komunikat:

“Z uwagi na to, że serwis obsługujący naszą domenę miał awarię bezpieczeństwa, a ruch przekierowany na inną stronę, prosimy o nie logowanie się na nasz serwis w tym momencie. Wszystkie transakcje zostały wstrzymane z poziomu admina i środki klientów są bezpieczne. Pracujemy nad jak najszybszą naprawą tej awarii.”

Dopiero o 16:00 wyjaśniono w pełni sytuację klientom:

“Chcielibyśmy poinformować, że atak na naszą platformę został udaremniony, odzyskaliśmy dostęp do domeny a wszystkie środki klientów są bezpieczne i nie zostały w żaden sposób wypłacone, aktualnie pracujemy nad ponownym uruchomieniem platformy.”

Powód?

Nasza redakcja nieoficjalnie dowiedziała się, jaki był powód problemów Coinroom. Ponoć nieznana osoba napisała do zenbox.pl (firmy zajmującej się hostingiem) pismo, w którym podszyła się pod prezesa giełdy. W dokumencie poprosiła o zmianę adresu e-mail przypisanego do konta i domeny coinroom.com. Zenbox ponoć dokonał zmiany bez uprzedniej weryfikacji informacji.

Obecnie – w chwili gdy piszemy te słowa – strona jest jeszcze niedostępna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here