Naga MarketscoinquistaW opublikowanym 21 stycznia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) rejestrze małych instytucji płatniczych znalazła się zarejestrowana w Warszawie spółka akcyjna Coinquista, która jest giełdą wymiany kryptowalut. Dzięki uzyskanym licencjom podmiot może przyjmować wpłaty gotówkowe i dokonywać wypłat na rzecz swoich klientów. Na liście KNFu w tym tygodniu znalazła się również inna polska giełda kryptowaluta, a mianowicie Bitclude.


Po licencji KNF czas na kolejne uzyskane na Malcie, w Korei i w USA?

„By korzystać z naszej giełdy nie musisz być ekspertem. Intuicyjny panel, rozbudowane statystyki, możliwość śledzenia najlepszych inwestorów i wysoki poziom bezpieczeństwa pomogą Ci podbić świat kryptowalut” – promuje swoje usługi Coinquista na oficjalnej stronie internetowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Założycielem projektu jest Ireneusz Pukin wcześniej związany z firmą doradczą Money Point, czy też Tax Care i Open Finance. Jak wynika z informacji zamieszczonych na jego profilu Linkedin, Coinquista jest projektem rozwijanym od początku zeszłego roku, a giełda w przyszłości planuje otworzyć się również na rynki zagraniczne, pozyskując wcześniej licencje na rynku maltańskim, koreańskim oraz w USA.

„Dziś wielki dzień i piękna chwila dla mnie. Spółka Coinquista S.A. – której jestem akcjonariuszem i w której mam zaszczyt pełnić funkcję Prezesa Zarządu – została wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych pod numerem MIP13/2019” – komentował Ireneusz Pukin na swoim profilu Facebookowym.

Redakcja Comparic.pl skontaktowała się z pomysłodawcą projektu w sprawie komentarza odnośnie najnowszej decyzji KNF. Pukin stwierdził, że: “Wpis Coinquisty do rejestru małych instytucji finansowych udowadnia, że giełdy kryptowalut mogą prowadzić w Polsce legalny biznes, a KNF nie jest przeciwnikiem takich form działalności”

“Tym bardziej wierzę, że nadzór KNF nie tylko zwiększy zaufanie społeczeństwa do giełd, ale przełoży się także na bezpieczeństwo ich użytkowników. Zresztą od początku zależało nam na najwyższej jakości usług. Naszym wyróżnikiem ma stać się bezpieczeństwo, na które kładziemy ogromny nacisk” – dodał właściciel giełdy w komentarzu dla Comparic.pl.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jedne giełdy z ostrzeżeniami, drugie z licencjami?

W momencie gdy KNF dodaje do rejestru dwie polskie giełdy kryptowalutowe, ostrzega jednocześnie przed działalnością innych. Na listę ostrzeżeń 21 stycznia trafił BitMarket24 w związku z nieuprawnioną działalnością w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie pieniądza elektronicznego.

W opinii KNF prowadzenie giełdy kryptowalut wiązać się może z wykonywaniem czynności objętych właściwymi przepisami regulującymi działalność podmiotów na rynku finansowym, a co za tym idzie z obowiązkiem uzyskania stosownych zezwoleń KNF, np. zezwolenia na wykonywanie usług płatniczych w zakresie prowadzenia rachunków płatniczych (tzw. wirtualne portmonetki) i wykonywania transakcji płatniczych określonych w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here