Naga MarketsCoinquista chce przejąć polski rynek i zatrzymać traderów na rodzimych giełdach kryptowalutW zeszłorocznej zbiórce crowdfundingowej giełda kryptowalut Coinquista zebrała niemal 232 tys. PLN – zdecydowanie mniej niż spodziewał się tego wówczas zarząd. Mimo to rok 2019 należy uznać za udany, między innymi dzięki dobrych relacji z nadzorcą, Komisją Nadzoru Finansowego (KNF). Obecny prezes Coinquisty, Michał Stryjewski, opowiadał na antenie Comparic24.tv o stworzeni giełdy kryptowalutowej od podstaw. Kierowana przez niego firma znalazła się wśród nominowanych w konkursie Invest Cuffs 2020.


Coinquista: KNF wytłumaczył jak powinien wyglądać proces otwierania giełdy kryptowalutowej

Polskie środowisko regulacyjne spowodowało, że część rodzimych giełd kryptowalutowych wyprowadziła się z rynku. Coinquista chcąc uniknąć podobnej sytuacji skierowała do KNF pytanie, co powinna zrobić krok po kroku, aby właściwie podejść do procesu rejestracji i prowadzenia tego typu biznesu w Polsce, co zaowocowało uzyskaniem wpisu na listę małych instytucji płatniczych oraz odpowiedniego przygotowania strukturalnego do obecnie panujących przepisów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Przeszliśmy właśnie audyt bezpieczeństwa organizowany przez KNF starając się analizować każdy list oraz każdą rekomendację, którą otrzymujemy. Nasz dedykowany ku temu dział robi wszystko, aby te relacje z nadzorcą utrzymać na jak najlepszej stopie – komentował Stryjewski.

Coinquista w 2019 roku przeprowadzała kampanię crowdfundingową, w ramach której chciała pozyskać od inwestorów kapitał do 4 milionów złotych. Zebrana ostatecznie kwota okazała się jednak o wiele skromniejsza i wyniosła zaledwie 232 tysiące (od 254 inwestorów). Nie powstrzymało to dalszego rozwoju projektu i ten ostatecznie wystartował w połowie 2019 r.

Coinquista została nominowana w konkursie Invest Cuffs w kategorii Firma Blockchain 2019 roku, gdzie konkuruje z BitBay, Tokeneo, Value, Bill Group oraz MC2 Innovations. Głos na swoich faworytów można oddać w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here