Naga Markets

Bitcoin wciąż utrzymuje się poniżej 50 tysięcy dolarów. Mimo to, wczoraj wieczorem popularny serwis statystyczny CoinMarketCap wskazał cenę BTC na poziomie 778 miliardów dolarów. Część osób była zszokowana tym faktem. Niektórzy zaczęli zastanawiać się, czy BTC faktycznie skoczył do wskazanej wartości i stali się multimiliarderami. Prawda okazała się jednak brutalna. To tylko błąd, w wyniku którego popularny agregator danych wyświetlał nieprawdziwe poziomy cenowe i wartości kapitalizacji prezentowanych kryptowalut.

CoinMarketCap rozbudził wyobraźnię 

Ceny kryptowalut prezentowane na stronach popularnego dostawcy danych CoinMarketCap.com na krótko oszalały. We wtorek wieczorem prezentowane tam wartości były wręcz astronomiczne, co natychmiast wzbudziło euforię wśród części inwestorów.Kurs bitcoina wynosił bowiem ponad 778 miliardów dolarów, co sugerowało kapitalizację BTC na poziomie 14,7 bilionadolarów.

Źródło: www.moneytimes.com.br

Szybko okazało się jednak, że dane te nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym. Operatorzy witryny potwierdzili bowiem, że na stornie wkradł się błąd.

CoinMarketCap zażartował z tego problemu na Twitterze, podczas gdy niektórzy użytkownicy powiedzieli, że prawie dostali “ataku serca”, widząc nienormalne ceny. Niektórzy żartowali również, że zawyżone ceny pokazały, gdzie kryptowaluta będzie w roku 2026.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco kurs | korona szwedzka kurs | oncoarendi akcje prognozy | kurs lewa w kantorach| kghm kurs akcji | kurs orlen | euro jen | notowania amrest |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKursy walut przed serią decyzji banków centralnych: funt i euro zagrożone, dolar i korona norweska z szansami
Następny artykułSpółka KSG Agro otrzymała potwierdzenie ratingu kredytowego BBB
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Niezmiernie potrzebny artykuł. Może zaczniemy wyceniać BTC w marchwiolicie? Proponuję bazowy kurs 1 BTC = pierdyliard kubometrów marchwiolitu próby 0.999

  2. Panie Areczku, ale ten tytuł to już niesmacznie baitowy. „Żartowali, że w 2026”. Tak, jest z czego ulepić tytuł 😒

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here