Naga MarketsKryptowalutyCoinMarketCap będzie uruchamiać dwa indeksy benchmarkowe dot. kryptowalut na NASDAQ GIDS, Bloomberg Terminals, Thomson Reuters Eikon (Refinitiv) i Börse Stuttgart. Indeksy te mają być “najbardziej wszechstronne na rynku, obejmując 200 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej”.

Indeksy mają pomóc użytkownikom lepiej śledzić rynek e-walut. Indeks główny – CMC Crypto 200 Index (CMC200), który obejmuje bitcoina, zasadniczo obejmuje ponad 90% światowego rynku kryptowalut. Kolejny indeks, z wyłączeniem bitcoina, CMC Crypto 200 ex BTC Index (CMC200EX), został stworzony w celu śledzenia rynku bez wpływu głównej kryptowaluty.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić te indeksy na rynek i podzielić się nimi”

-mówi Brandon Chez, dyrektor generalny CoinMarketCap

Pionier nie może spocząć na laurach

CoinMarketCap było pionierem, jeśli chodzi o śledzenie „kapitalizacji rynkowej” w przestrzeni kryptowalut. Portal działa już od 2013 r. i pozwala śledzić kursy niemal wszystkich liczących się e-walut i tokenów. Ponadto spopularyzował pojęcie „dominacji bitcoina” jako wskaźnika kapitalizacji rynkowej i ceny BTC w stosunku do wartości wszystkich innych wymienionych kryptowalut.

Teraz portal nadal chce się rozwijać.

Solactive AG będzie we współpracy z firmą obliczać i zarządzać indeksami CoinMarketCap. Ma to robić “zgodnie ze standardami i ściśle przestrzegać podanej metodologii, takiej jak odpowiednio równoważenie indeksu”. Na www CMC czytamy:

“Administrując ponad 3 000 indeksów niestandardowych, Solactive jest dobrze przygotowane do zapewnienia i utrzymania standardów wymaganych do uruchomienia i utrzymania tych kompleksowych indeksów rynkowych we współpracy z CoinMarketCap. Solactive jest w pełni zgodne z zasadami IOSCO dotyczącymi benchmarków finansowych.”

Opierając się na danych CoinMarketCap, Solactive będzie zatem w stanie “oferować dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania indeksowe klientom zainteresowanym licencjonowaniem tych indeksów na własny użytek, np. do wyświetlania lub tworzenia pochodnych danych i produktów.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here