Naga MarketscoinfloorLondyńska giełda kryptowalut Coinfloor usunie ze swojej platformy wszystkie kryptowaluty oprócz samego bitcoina (BTC). Wszystko to, aby skupić się na usługach związanych tylko z najstarszą walutą opartą na blockchainie

Warto dodać, że Coinfloor to najstarsza giełda kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Teraz usunie ze swojej platformy wszystkie inne kryptowaluty niż BTC, w tym token Ether (ETH) i Bitcoin Cash (BCH). O sprawie napisano na blogu firmy.

Coinfloor: bitcoin jest jedyną sprawdzoną kryptowalutą

Obi Nwosu, CEO i założyciel Coinfloor, powiedział, że nowy ruch Coinfloor jest zgodny z wizją firmy polegającą na skoncentrowaniu się na kryptowalutach, które do tej pory zostały „sprawdzone”.

W wywiadzie dla Cointelegraph z 17 grudnia Nwosu przekonywał, że bitcoin jest jedyną sprawdzoną kryptowalutą, która świetnie sobie radzi z misją zapewnienia nowej formy przechowywania wartości jako cyfrowe złoto.

Według kierownictwa firmy, technologia Ethereum nie została zaś jak dotąd w pełni zweryfikowana. Giełda czeka na efekty przejścia sieci na Ethereum 2.0, co ma nastąpić już w styczniu 2020 r. W wywiadzie z Cointelegraph Nwosu powiedział, że wierzy, że sam fakt, że programiści Ethereum pracują nad Ethereum 2.0 w celu zastąpienia Ethereum 1.0, pokazuje, że Ethereum nie jest jeszcze idealne i nie jest pewną technologią.

„Mówiąc czysto obiektywnie, jeśli programiści pracują nad zastąpieniem Ethereum, nie wierzą, że obecnie rozwiązuje ono problem, który ma rozwiązać”

– powiedział.

W przeciwieństwie do tego, bitcoin „już dziś rozwiązuje problem”, pomimo ciągłych wysiłków deweloperów zmierzających do ulepszenia głównej kryptowaluty.

Giełda może przywrócić Ether

Jak zauważył Nwosu, giełda może rozważyć przywrócenie ETH na swoją platformę, gdy tylko kryptowaluta stanie się „sprawdzona”.

W wywiadzie CEO Coinfloor zasugerował również, że Coinfloor jest pierwszą giełdą kryptowalut, która na powrót koncentruje się tylko na BTC i jest przez to „znacznie przed wszystkimi innymi”. Nwosu dodał, że spodziewa się tego, że więcej giełd podejmie takie decyzje w najbliższej przyszłości. To ostatnie może jednak dziwić i pokazuje, że Coinfloor działa wbrew trendowi, jaki widać dziś na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here