Naga MarketsCoinfirm – wiodący dostawca rozwiązań z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i oceny ryzyka oraz usług związanych z analizą rynku kryptowalut i blockchain ogłosił współpracę z CoinGecko – serwisem przedstawiającym notowania z rynku kryptowalut, konkurencyjne wobec platform typu Coinmarketcap czy Coinpaprika.


Dzięki Coinfirm CoinGecko ulepszy swój ranking giełd

Dzięki współpracy z Coinfirm, CoinGecko będzie w stanie ulepszyć algorytm Trust Score a także umożliwić użytkownikom zgłaszanie przypadków oszustw i ataków hakerskich. Z tego typu usługi korzystają już członkowie serwisu Coinfirm – mogą oni zgłaszać adresy powiązane z włamaniami hakerskimi, atakami ransomware, oszustwami etc. otrzymując w zamian za dostarczone informacje tokeny AMLT, za które mogą nabyć od Coinfirm produkty i usługi.

Zobacz również: BitBay razem z Coinfirm chce zwiększyć bezpieczeństwo kryptowalut

Wspomniany algorytm Trust Score pozwala ocenić wiarygodność giełdy badając rzeczywistą płynność oraz wolumen. Dzięki nawiązaniu współpracy z Coinfirm, serwis CoinGecko będzie mógł korzystać z sieci powiązanej z tokenem AMLT, platformy AML oraz narzędzi analitycznych, przez co ranking giełd stanie się jeszcze bardziej wiarygodny.

Rating giełd w serwisie CoinGecko – ostatnia kolumna po prawej. Źródło: www.coingecko.com

W serwisie CoinGecko pojawią się informacje z zakresu AML i KYC dostarczane przez Coinfirm. Co istotne, użytkownicy portalu, za pomocą specjalnego widgetu, będą mogli zgłaszać podejrzane adresy, otrzymując w zamian tokeny AMLT.

Bobby Ong, jeden ze współzałożycieli CoinGecko nie ukrywał entuzjazmu w związku z nawiązaniem współpracy z Coinfirm.

„Wierzymy, że transparentność odgrywa kluczową rolę w tej branży i mamy nadzieję, że dzięki sieci AMLT i danych dostarczanym przez Coinfirm, naszym użytkownikom będzie łatwiej oceniać giełdy, jednocześnie dostarczając danych, które umożliwią wprowadzenie jeszcze większej transparentności i bezpieczeństwa. Poprzez naszą inicjatywę, mamy nadzieję, że giełdy będą cały czas pracować nad coraz lepszymi praktykami, zapewniając wszystkim użytkownikom bezpieczny handel.”

Warto przy okazji wspomnieć, iż szczególną wagę do zgłaszania sfałszowanych danych na temat obrotów giełdowych zwraca Changpeng Zhao – CEO największej giełdy kryptowalutowej na świecie Binance. Pochwalił on ranking tworzony przez CoinGecko podkreślając, że im więcej tego typu inicjatyw, tym lepiej.

Coinfirm światowym liderem w kryptowalutowym AML i KYC

Główną misją, którą realizuje Coinfirm jest poprawa przejrzystości i bezpieczeństwa w sferze kryptowalut. W tym celu firma stworzyła działający globalnie system oparty na dwóch rozwiązaniach: platformie AML Coinfirm oraz tokenie AMLT, nad opracowaniem których pracowali byli szefowie AML w największych instytucjach finansowych i weterani z branży kryptowalut. Z rozwiązań Coinfirm korzystają m.in. giełdy kryptowalutowe a także poważne projekty takie jak Circle i Dash, liczne ICO a także największe banki i instytucje finansowe na świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here