Naga MarketsJapońska giełda kryptowalutwa Coincheck, która w piątek została ofiarą największego w historii ataku hackerskiego na tym dynamicznie rozwijającym się rynku poinformowała, że zamierza zwrócić swoim klientom około 90% z łącznej kwoty, która padła łupem cybernetycznych złodziei. Mowa tutaj o ponad 500 milionach tokenów NEM wycenianych na $530 milionów.


260 tysięcy klientów padło ofiarom ataku

W niedzielę (28 stycznia), na oficjalnym blogu Coincheck pojawiła się informacja, że giełda dołoży wszelkich starań, aby pokryć straty poniesione przez klientów i wyrównać w pełni wartości ich portfeli sprzed kradzieży. Za każdy token, który zniknął z salda rachunku przedsiębiorstwo będzie wypłacało 88,549 JPY, co razem daje ponad $530 milionów.

Z oświadczenia Coincheck wynika jednak, że sposób wypłaty rekompensat oraz ich terminarz nie zostały jeszcze ustalone. W celu uniknięcia podobnych incydentów w przyszłości giełda obecnie „bada i wzmacnia” swoje systemy zabezpieczenia, próbując jednocześnie uzyskać licencję lokalnej komisji nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA) jako dostawcy usług z zakresu wymiany wirtualnych walut.

Chociaż w poszukiwania sprawców ataku zaangażowała się sama giełda jak i właściciele fundacji NEM.io, nadal nie udało się ustalić kto stał za kradzieżą oraz w jaki sposób udało mu się przy pomocy zaledwie jednego konta wytransferować z giełdy tak ogromne ilości środków. Coincheck prowadzi obecnie w niechlubnym rankingu największych hacków kryptowalutowych, detronizując nieistniejącą już giełdę Mt. Gox, z której w 2014 roku zniknęło około $400 milionów w cyfrowych tokenach.

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Japoński regulator dokładniej przyjrzy się Coincheck

Początek poniedziałkowej sesji przynosi natomiast dodatkowe doniesienia w sprawie. Jak informuje agencja prasowa Reutera, wspomniana wcześniej komisja FSA ma zamiar dokładniej prześwietlić operacje prowadzone przez Coincheck, w celu przeprowadzenia własnego, niezależnego śledztwa.

Przedstawiciele giełdy otrzymali wezwanie do przedstawienia szczegółowego raportu oraz projektu zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa do 13 lutego 2018. W razie potrzeby FSA chce „wejść” do siedziby instytucji i samodzielnie przeskanować zgromadzoną dokumentację – nie wyklucza się również podobnych działań w przypadku innych giełd.

Zadaniem FSA jest również potwierdzenie, czy Coincheck rzeczywiście posiada wystarczającą ilość środków, aktywów i innego majątku, aby pokryć straty poniesione przez użytkowników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here