Naga Markets


Niedawno shakowana japońska giełda Coincheck zakończy oferowanie czterech popularnych altcoinów – Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH) i Augur (REP). Powodem jest chęć dostosowania się do japońskich regulacji mających na celu walkę z terroryzmem i praniem pieniędzy.

W marcu pojawiły się pierwsze doniesienia o możliwości wycofania tych kryptowalut, teraz się one potwierdziły. Powodem jest ich wysokie nastawienie na anonimowość. Japońska instytucja zajmująca się kontrolą rynków finansowych – FSA – wprowadziła regulacje dotyczące kryptowalut, które mogą przyczynić się do finansowania terroryzmu czy też prania brudnych pieniędzy.

FSA jest coraz bardziej aktywna na rynku kryptowalut, szczególnie po mającym w styczniu ataku hakerskim na Coincheck, gdy z giełdy wyparowały kryptowaluty o wartości 532 mln USD. Jako część swoich starań, japońska agencja postanowiła skupić się na kryptowalutach, które stawiają na anonimowość i które trudniej wyśledzić niż Bitcoina.

Według oficjalnego oświadczenia opublikowanego w piątek, wycofane monety zostaną sprzedane po cenie rynkowej na japońskie jeny. Wcześniej w zeszłym tygodniu Monex (firma, która ostatnio zakupiła Coincheck) zapowiedziała rozszerzenie działalności giełdy na Stany Zjednoczone twierdząc, że tamtejszy rynek jest bardziej zaawansowany pod względem jasności prawa kryptowalutowego.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here