Naga MarketsCoincheck – japońska giełda kryptograficzna odbudowująca się po gigantycznym ataku hakerskim, który miał miejsce w styczniu, jest gotowa zrezygnować z usług wymiany kryptowalut Monero, Dash i Zcash. Donosi o tym Japan Times.

Coincheck stracił w wyniku ataku kryptowaluty o wartości ponad 530 milionów dolarów.
Naruszona została nie tylko płynność giełdy, ale także wymierzono jej grzywnę i dostała polecenia od władz Japonii po nalocie w ramach śledztwa mającego wyjaśnić, co poszło nie tak oraz co może zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości.

W ubiegłym tygodniu Coincheck wznowił handel na kryptowalucie NEM, która została skradziona w wyniku ataku hakerskiego. Teraz jednak przygotowuje się do zablokowania handlu na Monero, Dash i Zcash.

Jedną rzeczą wspólną dla tych trzech kryptowalut jest ich silne zorientowanie na prywatność. Mają one potężne funkcje, które anonimizują tożsamość uczestników transakcji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

ZCash i Monero w służbie hakerom?

Istnieją również podejrzenia, że ​​coiny te zostały wykorzystane do prania NEM, które hakerzy ukradli z Coincheck.

Być może giełda nie chce ułatwiać złodziejom przeprowadzenia transakcji, za pomocą których mogliby uzyskać jeny japońskie w zamian za jednostki kryptowaluty NEM, które ukradli, a następnie wymienili za pośrednictwem kryptowalut cechujących się wysokim poszanowanie prywatności.

Jeden z ekspertów ds. bezpieczeństwa podejrzewa, że ​​połowa kryptowalut skradzionych z  Coincheck mogła zostać już wyprana na inne kryptowaluty, tak by móc ponownie wprowadzić je do legalnego obrotu – tak wynika z doniesień Japan Times.

Zwłaszcza Zcash i Monero sprawiają, że takie działania są łatwe, ponieważ obie kryptowaluty aktywnie maskują kluczowe szczegóły transakcji, co utrudnia śledzenie osób piorących pieniądze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here