Naga MarketsJuż na początku tygodnia informowaliśmy, że japońska firma świadcząca usługi finansowe Monex Group, rozważa dokonanie dużego przejęcia na rynku kryptowalut. Chodzi o zakup dość niechlubnej w ostatnim czasie giełdy Coincheck. Dziś na rynku pojawiła się informacja, że giełda Coincheck podjęła decyzję o przyjęciu oferty przejęcia od Monex.


Japoński dziennik biznesowy Nikkei informuje, że giełda Coincheck zaakceptuje ofertę przejęcia, która obejmuje kapitał w wysokości kilku miliardów jenów. Podjęta dziś decyzja o przyjęciu oznacza, że ​​Coincheck przetasuje zarząd, ponieważ giełda kontynuuje wysiłki związane z odzyskiwaniem reputacji, po tym jak skradziono ponad 500 mln USD.

Prezes fundacji Coincheck, Koichiro Wada i główny dyrektor operacyjny, Yusuke Otsuka, odejdą natychmiast po tym, jak giełda otrzyma nowy kapitał od Monex. Dyrektor operacyjny Monex, Toshihiko Katsuya jest w stanie przejąć funkcję nowego prezesa Coinchecka. Jego doświadczenie jako prezesa internetowego działu maklerskiego Monex sprawia, że ​​jest on “dobrym wyborem do odbudowy kłopotliwej giełdy kryptowalut” – dodał raport.

Szczegółowe dane dot. kwot i formy inwestycji wciąż są finalizowane, a szczegóły kontraktu zostaną ogłoszone jutro tj. w piątek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR: Najniższe poziomy PMI w strefie euro w 2018 roku
Następny artykułZa późno na kupno, za wcześnie na sprzedaż… spojrzenie big picture
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here