TMS


Już na początku tygodnia informowaliśmy, że japońska firma świadcząca usługi finansowe Monex Group, rozważa dokonanie dużego przejęcia na rynku kryptowalut. Chodzi o zakup dość niechlubnej w ostatnim czasie giełdy Coincheck. Dziś na rynku pojawiła się informacja, że giełda Coincheck podjęła decyzję o przyjęciu oferty przejęcia od Monex.


Japoński dziennik biznesowy Nikkei informuje, że giełda Coincheck zaakceptuje ofertę przejęcia, która obejmuje kapitał w wysokości kilku miliardów jenów. Podjęta dziś decyzja o przyjęciu oznacza, że ​​Coincheck przetasuje zarząd, ponieważ giełda kontynuuje wysiłki związane z odzyskiwaniem reputacji, po tym jak skradziono ponad 500 mln USD.

Prezes fundacji Coincheck, Koichiro Wada i główny dyrektor operacyjny, Yusuke Otsuka, odejdą natychmiast po tym, jak giełda otrzyma nowy kapitał od Monex. Dyrektor operacyjny Monex, Toshihiko Katsuya jest w stanie przejąć funkcję nowego prezesa Coinchecka. Jego doświadczenie jako prezesa internetowego działu maklerskiego Monex sprawia, że ​​jest on “dobrym wyborem do odbudowy kłopotliwej giełdy kryptowalut” – dodał raport.

Szczegółowe dane dot. kwot i formy inwestycji wciąż są finalizowane, a szczegóły kontraktu zostaną ogłoszone jutro tj. w piątek.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEUR: Najniższe poziomy PMI w strefie euro w 2018 roku
Następny artykułZa późno na kupno, za wcześnie na sprzedaż… spojrzenie big picture
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here