Naga Markets

Coinbe to jedna z kilku polskich giełd kryptowalut powstała w 2017 roku. Po kilku miesiącach działania pod marką Beatcoin.pl platforma przeszła rebranding i skupiła się na rozwoju swojej oferty. Działając jako scentralizowany ośrodek wymiany kryptowalut giełda daje dostęp do kilkudziesięciu kryptowalut oraz tokenów. 


Coinbe – co to jest?

Pomimo faktu, że giełda jest młoda i tworzona przez niewielki zespół entuzjastów, jej założyciele przyznają, że zamierzają dostarczać swoim użytkownikom w pełni profesjonalnej usługi. Dzięki temu zaangażowaniu użytkownik otrzymuje nie tylko przejrzystą oraz intuicyjną platformę wymiany, ale również całodobowe wsparcie konsultantów przez siedem dni w tygodniu.

Coinbe – oferta

W ofercie giełdy znajdziemy wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty – Bitcoin, Litecoin, Dash, Ethereum czy Ripple. Całkowita liczba dostępnych do handlu tokenów wynosi 38, a wśród nich znajdują się zarówno tak znane coiny jak EOS, Dogecoin czy Monero, ale również KabutoCoin, czy token personalny Szczepana Bentyna – BentynCoin. Pełną listę dostępnych do handlu kryptowalut można sprawdzić na stronie giełdy.

Poza zadowalającą liczbą dostępnych instrumentów, Coinbe kusi inwestorów swoim programem lojalnościowym w którym możemy pozyskać aż 25% prowizji płaconej przez zaproszonych przez nas użytkowników giełdy.

Również system prowizyjny faworyzuje aktywnych inwestorów zmniejszając pobieraną od transakcji prowizję aż do poziomu 0,1% przy obrocie powyżej miliona złotych lub 100 BTC.

źródło: coinbe.net

Zasilenie rachunku Coinbe

Założenie rachunku na Coinbe to kwestia kilkudziesięciu sekund potrzebnych na podanie loginu, adresu email oraz hasła. Zasilenie naszego depozytu możliwe jest na kilka sposobów.

Najprostszym i jednocześnie najwolniejszym sposobem jest zwykły przelew bankowy na rachunek firmy. Po zaksięgowaniu wpłaty środki pojawią się w zakładce Konto i umożliwią zakup kryptowalut. Kolejnymi, tradycyjnymi metodami zasilenia rachunku są wpłaty dokonywane za pośrednictwem serwisów HomePay oraz DotPay. Wpłat można dokonać zarówno w polskim złotym jak również w euro jak i dolarze.

Posiadając na przykład Ethereum oraz aktywne konto na Coinbe, możemy zasilić nasz portfel na giełdzie za pośrednictwem bezpośredniej wpłaty kryptowaluty. Dokonać można tego za pośrednictwem zakładki Portfel, a szybkość zaksięgowania środków na naszym rachunku zależy od prędkości z jaką wydobywane są kolejne bloki w łańcuchu kryptowaluty z której korzystamy. Coinbe umożliwia wpłaty na rachunki za pośrednictwem:

Bossa
 • BTC
 • LTC
 • DOGE
 • DASH
 • ETH
 • ETC
 • XMR
 • ZEC
 • BCN
 • XEM

Ostatnią metodą zasilenia rachunku jest przelew za pośrednictwem SMS. Wiąże się on jednak z znaczną prowizją (50%) podczas gdy koszty pozostałych metod są minimalne (1,9% w przypadku DotPay, 1,8% w przypadku HomePay oraz 0% w przypadku przelewów bankowych oraz wpłat kryptowalut).

Bezpieczeństwo giełdy Coinbe

Jak zapewnia zespół – Coinbe poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Platforma korzysta ze sprawdzonych metod zabezpieczenia użytkowników przed złośliwymi atakami dzięki wykorzystaniu między innymi logowania wielostopniowego czy połączeń szyfrowanych. Wszystkie wpłacone na giełdę kryptowaluty przechowywane są offline – w tak zwanych zimnych portfelach, co dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo powierzonych Coinbe środków.

Bezpieczeństwo prawne zapewniają prawnicy z którymi giełda współpracuje, a sama spółka zarejestrowana jest w Polsce oraz posiada własne biuro w Częstochowie. Dane spółki można potwierdzić z Krajowym Rejestrem Sądowniczym po numerze KRS: 0000669361.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin i kryptowaluty wkraczają do świata beletrystyki
Następny artykułDywidenda = zysk? Choroba GPW dotyka także nasz Portfel
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here