Naga MarketsJedna z większych i popularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie, która obecnie obsługuje jedynie pięć cyfrowych monet, Coinbase informuje, że ma zamiar zmienić obecny proces dodawania nowych aktywów, który był mocno wydłużony sugerując tym samym chęć sporego poszerzenia dotychczasowej oferty.


Do tej pory: stopniowo i powoli

W tym momencie użytkownicy Coinbase mogą handlować Ethereum, Bitcoinem, Bitcoin Cash, Ethereum Classic oraz Litecoinem – proces ich dodawania do giełdy następował w przeciągu ostatnich lat. Giełda najpierw ogłasza plany wdrożenia nowej kryptowalutowy, a dopiero później publikuje informacje o konkretnej dacie rozpoczęcia notowań.

W ten sposób chce uniknąć potencjalnych i silnych skoków wartości związanych ze spekulacyjnymi zakupami danego tokenu – z zasady bowiem wsparcie Coinbase silnie zwiększa wolumeny tradingowe kryptowalut, które są notowane w ramach jego parkietu.

Wkrótce sytuacja ma ulec zmianie, tak wynika przynajmniej z wpisu na oficjalnym blogu giełdy: „Dziś ogłaszamy nowy proces, który pozwoli nam na szybkie dodawanie większości zasobów cyfrowych zgodnych z prawem miejscowym, poprzez zaspokojenie wniosków o dopuszczenie do obrotu w poszczególnych jurysdykcjach. W praktyce oznacza to, że niektóre nowe aktywa wymienione na naszej platformie mogą być dostępne dla klientów tylko w wybranych jurysdykcjach przez pewien okres czasu”

Jednocześnie przedsiębiorstwo sygnalizowało, że może wprowadzić opłaty za emisję nowego tokenu na giełdzie – co jest powszechną praktyką wśród mniejszych burs kryptowalutowych – w celu pokrycia kosztów implementacji części projektów, szczególnie tych mniej popularnych:

“Początkowo nie będzie opłaty aplikacyjnej. W zależności od ilości zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo do nałożenia w przyszłości takowej w celu pokrycia kosztów prawnych i operacyjnych związanych z wyceną i notowaniem nowych aktywów” – dodaje Coinbase na blogu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jakie kryptowaluty mogą pojawić się na Coinbase?

Chociaż Coinbase nie mówi na razie otwarcie o jakie tokeny chce poszerzyć swoje usługi, to prezes przedsiębiorstwa już dwa miesiące temu sugerował, że giełda bacznie przygląda się monetom Cardano, Basic Attention Token, Stellar Lumens, Zcash oraz 0x. Wzrostami na informacje o planach Coinbase, reagował również Ripple, który odrobił część dynamicznych spadków.

Coinbase zastrzega jeszcze, że bierze pod uwagę w przypadku niektórych potencjalnie nowych kryptowalut umożliwienie tylko opcji kantoru wymiany (kupna i sprzedaży), bez szansy trzymania środków na portfelu giełdy. Kolejnym ograniczeniem może być fakt, że nie wszystkie nowe monety mogą być dostępne w każdej jurysdykcji. Mowa zarówno o przepisach prawych poszczególnych stanów USA czy krajów.

W ramach wprowadzonych zmian każdy właściciel lub firma będąca emitentem kryptowaluty może złożyć do Coinbase wniosek o dodanie swojej monety do obrotu na giełdzie. Zwracając jednak uwagę na fakt, jak restrykcyjnie podmiot podchodził do tego procesu do tej pory, mniej popularne i mało płynne tokeny raczej nie mają szans na debiut – przynajmniej początkowo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here