Naga Markets

Giełda kryptowalut Coinbase przekazała w środę, że podjęto decyzję o wstrzymaniu jej działalności w Japonii powołując się na niestabilne warunki rynkowe. Wezwano wszystkich klientów japońskiego oddziału firmy, by do dnia 16 lutego wycofali swoje aktywa przechowywane na platformie.

Coinbase opuszcza Japonię

W dniu 18 stycznia giełda kryptowalut Coinbase poinformowała na swoim blogu o wycofaniu się z rynku japońskiego. Firma powołuje się przy tym na zbyt dużą zmienność w sektorze kryptowalut. Wezwano wszystkich klientów z Japonii, by wycofali swoje środki przechowywane na platformie.

Ze względu na warunki rynkowe nasza firma podjęła trudną decyzję o wstrzymaniu działalności w Japonii i przeprowadzeniu pełnego przeglądu naszej działalności w tym kraju. Chcemy zapewnić, że oddzieliliśmy jeny japońskie i aktywa kryptograficzne naszych klientów w depozycie zgodnie z przepisami i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, aby wszyscy nasi klienci mogli wycofać swoje aktywa w jak najszybszym terminie. Funkcjonalność depozytów Fiata zostanie usunięta 20 stycznia 2023 JST – przekazało Coinbase.

Użytkownicy Coinbase Japan mają czas do 16 lutego na wypłacenie swoich udziałów z platformy.

Wszelkie pozostałe kryptowalutowe zasoby, które są przechowywane na Coinbase w dniu 17 lutego lub później, zostaną zamienione na JPY. W miesiącu następującym po 17 lutego Coinbase prześle wszelkie pozostałe JPY na konto gwarancyjne w Biurze Prawnym zgodnie z wymogami prawnymi – czytamy w ogłoszeniu.

Capital.com
 

Miesiąc wcześniej decyzję o wycofaniu się z kraju kwitnącej wiśni podjęła inna giełda kryptowalut – Kraken. Firma zostanie wyrejestrowana z japońskiej Agencji Usług Finansowych (JFSA) z dniem 31 stycznia 2023 r. i do tego czasu jej klienci mogą samodzielnie wycofywać zdeponowane aktywa. Pisaliśmy więcej na ten temat w tym miejscu.

Bossa

Kłopoty Coinbase

Zamknięcie japońskiego oddziału Coinbase następuje po tym, jak w zeszłym tygodniu firma poinformowała o kolejnej fali zwolnień pracowników. Na ich blogu w dniu 10 stycznia pojawił się wpis dotyczący tego, że w wyniku redukcji kosztów operacyjnych firma jest zmuszona do redukcji personelu o 20%. Więcej ta ten temat pisaliśmy tutaj.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWig20 zyskuje 0,5% po 30 minutach środowej sesji! Analiza akcji: PKOBP, CCC, Auto Partner, Scope Fluidics
Następny artykułDigital Currency Group wstrzymuje wypłaty dywidend dla swoich akcjonariuszy. Poważne problemy firmy z rynku VC
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.