Naga MarketsGiełda kryptowalutowa Coinbase z siedzibą w San Francisco jest jedną z największych tego typu giełd na świecie. Jak wynika z podanej dziś informacji, Jeff Horowitz pełniący dotychczas obowiązki dyrektora finansowego będzie teraz pełnił funkcję dyrektora ds. zgodności z przepisami (chief compliance officer).

Horowitz posiada już doświadczenie na tym stanowisku. Przez trzy lata był globalnym dyrektorem ds. zgodności w Pershing, spółce zależnej Bank of New York Mellon, zarządzającej aktywami, których wartość sięga 1,8 biliona dolarów.

Giełda Coinbase chce dzięki zatrudnieniu Horowitza na nowym stanowisku jeszcze lepiej wypełniać swoje zobowiązania dotyczące przestrzegania przepisów. Ponadto doświadczone zespoły potrzebne są, by radzić sobie z wymogami regulacyjnymi jakie obowiązują w różnych krajach.

Regulatorzy zwiększają kontrolę nad sektorem kryptowalut po tym jak nastąpił boom w handlu cyfrowymi walutami, takimi jak bitcoin i eter. Spowodowało to, że niektóre firmy działające w w branży zaczęły baczniej przyglądać się swoim procedurom dotyczącym zgodności z przepisami.

“Z uwagi na to, że Coinbase – wraz z cały sektorem kryptowalutowym – rośnie i dojrzewa, krytyczna będzie ciągła zgodność z regulacjami obowiązującymi w różnych jurysdykcjach na całym świecie” – powiedział w poście na blogu Asiff Hirji, prezes i dyrektor operacyjny Coinbase. 

Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, stwierdziła, że ​​dzierżawa odzwierciedla jej zobowiązanie do przestrzegania przepisów, a także uznanie, że firmy potrzebują doświadczonych zespołów, aby radzić sobie z wymogami regulacyjnymi w różnych krajach. 

Zobacz też: Coinbase nie znajduje dowodów na insider trading

Coinbase zamierza także pozyskać inwestora z giełdy nowojorskiej – Intercontinental Exchange Inc. Giełda liczy także, że uda jej się przyciągnąć więcej inwestorów instytucjonalnych. W tym celu planuje zaoferować usługi takie jak zaawansowany silnik dopasowujący zlecenia oraz bezpieczne magazynowanie kryptowalut. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here