Naga MarketsNa wydarzeniu Vanity Fair’s New Establishment Summit Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, powiedział, że od uruchomienia jego giełdy w 2012 r. wygenerowała ona prawie 2 miliardy USD wpływów w postaci opłat transakcyjnych.

23 października współzałożyciel i dyrektor generalny największej amerykańskiej giełdy kryptowalut i dostawcy usługi portfela na cyfrowe waluty, Coinbase, powiedział Vanity Fair, że to technologia zawsze była głównym przedmiotem zainteresowania Coinbase, co częściowo jest przyczyną, dla której firma pozostaje rentowna.

Coinbase z 2 mld USD

Coinbase jest ponoć w pełni rentowne od 2017 roku i wygenerowało prawie 2 miliardy dolarów w ramach opłat transakcyjnych od momentu uruchomienia platformy w 2012 roku. Armstrong dodał:

„Większość tych zysków ponownie wydajemy na działalność, aby tworzyć nowe produkty. Myślę o nas jak o jednorożcu przeciw jednorożcom […] Chcę, aby Coinbase był firmą o powtarzalnych innowacjach.”

LibraCoin

Armstrong powiedział również, że nie wie, dlaczego reakcje organów regulacyjnych na planowane wprowadzenie przez Facebooka LibraCoin były tak negatywne. „Naprawdę chciałbym, aby USA przyjęły ten obszar innowacji”, powiedział, dodając:

„Na świecie jest wiele osób, które nie mają konta bankowego […]. Mam nadzieję, że USA przyjmują tego rodzaju innowacje, nawet jeśli pochodzą od firmy takiej jak Facebook […].”

Coinbase jest jedną z 21 pozostałych firm, które są częścią Stowarzyszenia Libra, które ma koordynować działania LibraCoin. Projekt jest badane przez prawodawców na całym świecie pod kątem potencjalnego zagrożenia dla prywatności użytkowników i lekceważenia przepisów prawnych. Niedawno z organizacji odeszło siedem podmiotów, w tym Visa, eBay i Mastercard.

Armstrong wcześniej krytykował amerykańskich senatorów za to, że poprosili Stripe, Mastercard i Visa o opuszczenie Stowarzyszenia Libra. Chodzi o sytuację, gdy politycy napisali list do gigantów niejako naciskając na nich w kwestii odejścia ze stowarzyszenia.

„Coś w tym jest bardzo nieamerykańskiego. Dwóch senatorów piszących do Visa, Mastercard i Stripe z prośbą o wycofanie się z Libry”

– powiedział CEO Coinbase.

Wczoraj w Kongresie był przesłuchiwany Mark Zuckerberg. Szef Facebooka twierdzi, że Libra nie ujrzy światła dziennego bez zgody regulatorów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here