CMC Markets
Giełda kryptowalutowa Coinbase z siedzibą w San Francisco zamierza poszerzyć swoją działalność i tym samym być o krok przed konkurencją. Istotnym krokiem w tym celu będzie wsparcie nowych kryptowalut, a także szersza współpraca z organami regulacyjnymi.

Pod koniec minionego tygodnia The Wall Street Journal podał do wiadomości, że w trakcie ostatnich tygodni miały miejsce spotkania przedstawicieli Coinbase oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu omówienia rejestracji giełdy jako licencjonowanego domu maklerskiego oraz miejsca handlu elektronicznego.

Giełda Coinbase odmówiła komentarza w tej sprawie, pogłoski potwierdzają jednak źródła zaznajomione z sytuacją. Z opinii niektórych analityków wynika, że posiadanie licencji maklerskiej mogłoby ułatwić Coinbase obsługę większej liczby kryptowalut przy jednoczesnym respektowaniu przepisów dotyczących papierów wartościowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Co istotne, Coinbase zamierza wspierać standard techniczny Ethereum ERC20, z którego korzysta wiele tokenów oferowanych w ICO. Jak na razie jednak do platformy handlowej nie zostały jeszcze dodane żadne konkretne aktywa.

Obecnie z Coinbase można dokonywać transakcji na czterech kryptowalutach, którymi są: bitcoin, bitcoin cash, ethereum oraz litecoin. Ich liczba jest zatem ograniczona, co było powodem przeniesienia się wielu inwestorów detalicznych na giełdy, które posiadają w swej ofercie znacznie większą liczbę kryptowalut. Dzięki poszerzeniu oferty, Coinbase, jedna z najbardziej uznawanych giełd w branży może zatem sporo zyskać na ich powrocie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here