CMC Markets
Giełda kryptowalutowa Coinbase z siedzibą w San Francisco zamierza poszerzyć swoją działalność i tym samym być o krok przed konkurencją. Istotnym krokiem w tym celu będzie wsparcie nowych kryptowalut, a także szersza współpraca z organami regulacyjnymi.

Pod koniec minionego tygodnia The Wall Street Journal podał do wiadomości, że w trakcie ostatnich tygodni miały miejsce spotkania przedstawicieli Coinbase oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu omówienia rejestracji giełdy jako licencjonowanego domu maklerskiego oraz miejsca handlu elektronicznego.

Giełda Coinbase odmówiła komentarza w tej sprawie, pogłoski potwierdzają jednak źródła zaznajomione z sytuacją. Z opinii niektórych analityków wynika, że posiadanie licencji maklerskiej mogłoby ułatwić Coinbase obsługę większej liczby kryptowalut przy jednoczesnym respektowaniu przepisów dotyczących papierów wartościowych.


Bądź zawsze na bieżąco dzięki aplikacji mobilnej Comparic.pl, która codziennie budzi rynki. Pobierz bezpłatną wersję na swój telefon i tablet już teraz!

Co istotne, Coinbase zamierza wspierać standard techniczny Ethereum ERC20, z którego korzysta wiele tokenów oferowanych w ICO. Jak na razie jednak do platformy handlowej nie zostały jeszcze dodane żadne konkretne aktywa.

Obecnie z Coinbase można dokonywać transakcji na czterech kryptowalutach, którymi są: bitcoin, bitcoin cash, ethereum oraz litecoin. Ich liczba jest zatem ograniczona, co było powodem przeniesienia się wielu inwestorów detalicznych na giełdy, które posiadają w swej ofercie znacznie większą liczbę kryptowalut. Dzięki poszerzeniu oferty, Coinbase, jedna z najbardziej uznawanych giełd w branży może zatem sporo zyskać na ich powrocie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlumetal – zysk za 2017 rok ponad 20% w dół
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 10.04.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótkoterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Wolne chwile spędza na bieganiu oraz treningach sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here