Naga MarketsCoinbase zadebiutuje na Nasdaq 14 kwietnia. Giełda kryptowalut wchodzi na giełdęAmerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase poinformowała, że przewiduje wejście na giełdę w formie bezpośredniego notowania akcji w przeciągu dwóch następnych tygodni. Platforma ma zadebiutować na Nasdaq pod symbolem COIN dnia 14 kwietnia bieżącego roku.

  • Dla rynku kryptowalut debiut pierwszej giełdy cyfrowych aktywów na publicznie notowanym rynku to ważny krok rozwojowy
  • Zakończony sukcesem debiut może pociągnąć w tym kierunku również inne giełdy. Obecnie pomysł ten rozważa m.in. Kraken
  • Coinbase obecnie wyceniany jest na około 100 mld dol., zgodnie z prywatnymi ofertami akcji

Coinbase w połowie tego tygodnia będzie publicznie notowaną spółką

Coinbase podała w czwartek, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) potwierdziła pomyślne złożenie wniosku giełdy o przeprowadzenie oferty publicznej. Oczekuje się, że akcje zwykłe klasy A Coinbase będą notowane na Nasdaq Global Select Market pod symbolem “COIN” od połowy tego miesiąca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Giełda kryptowalutowa miała wejść na giełdę już w marcu, ale podobno przesunęła swoje plany po zapłaceniu 6,5 miliona dolarów w ramach ugody z Commodity Futures Trading Commission, lub CFTC.

Coinbase wysłał swój projekt rejestracji oferty publicznej do SEC w grudniu, chociaż giełda kryptowalutowa ujawniła plany dążenia do bezpośredniego notowania za pośrednictwem Nasdaq później, na początku 2021 roku. Firma może osiągnąć wycenę 100 miliardów dolarów w momencie pierwszej oferty publicznej. Wynika tak z aukcji w obrocie prywatnym, w których pojedyncze akcje sprzedawane były w zeszłym miesiącu po 375 dolarów za sztukę.

Po raz pierwszy uruchomiona w 2012 roku, Coinbase jest jedną z największych giełd kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych, z Coinbase Pro obsługującą ponad 3 miliardy dolarów w dziennych transakcjach według CoinMarketCap. Giełda kryptowalut Kraken, również z siedzibą w Kalifornii, nie potwierdziła jeszcze, że pójdzie w ślady Coinbase, wchodząc na giełdę. Jeżeli miałoby jednak do tego dojść, to wybierze podobnie jak rywal bezpośrednie notowanie, bez pierwszej publicznej oferty akcji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here