Naga Marketshttps://investor.coinbase.com/news/news-details/2021/Coinbase-Announces-First-Quarter-2021-Estimated-Results-and-Full-Year-2021-Outlook/default.aspx
Brian Armstrong, prezes Coinbase

Coinbase ogłosił szacunkowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 r. na tydzień przed bezpośrednim wejściem na giełdę Nasdaq szacując, że wolumen obrotu wzrósł o 276%, a kwartalny przychód osiągnął poziom 1,8 miliarda dolarów.

  • Coinbase zadebiutuje na Nasdaq 14 kwietnia. Giełda kryptowalut wchodzi na giełdę
  • Wycena spółki na podstawie notowań akcji na rynku prywatnym waha się od 68 do ponad 120 mld dol.
  • Podmiot w 2021 r. chce zwiększyć aktywną bazę klientów i inwestować sporo w marketing oraz rozwój

Coinbase podaje wstępne wyniki. Zysk netto pomiędzy 730-800 mln dol.

Raport opublikowany przez giełdę kryptowalut mocno zaskoczył branżę szczególnie, że w tym samym okresie ubiegłego roku przychody plasowały się na poziomie 190 milionów dolarów. Firma przypisuje sporą część tego dziesięciokrotnego wzrostu do hossy na rynku bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Amerykańska giełda oszacowała dochód netto pomiędzy 730-800 mln dol. oraz EBIDTA na poziomie około 1,1 mld dol. Platforma raportowała również wzrost miesięcznych aktywnych użytkowników do ponad sześciu milionów, z 1,3 miliona w pierwszym kwartale ubiegłego roku, a aktywa kryptowalutowe na platformie wzrosły o 1200% rok do roku z 17 miliardów dolarów do 223 miliardów dolarów.

Widzieliśmy, że rekordowo wysokie ceny kryptowalut napędzają podwyższone poziomy aktywności użytkowników i wolumenu handlowego na naszej platformie – powiedziała dyrektor generalny giełdy z siedzibą w USA, Alesia Haas.

Chwaląc się 56 milionami zweryfikowanych użytkowników, Haas zasugerowała, że aktywni miesięczni inwestorzy mogą wzrosnąć do siedmiu milionów w tym roku. Ostrzegała jednocześnie, że wartość może równie dobrze spaść do czterech milionów, jeśli rynek niedźwiedzia uderzy w tym roku.

Firma wydaje duże pieniądze, aby pozyskać nowych klientów. Po wejściu na giełdę w przyszłym tygodniu, Coinbase zamierza zwiększyć wydatki na sprzedaż i marketing do poziomu od 12% do 15% tegorocznych przychodów netto, starając się napędzić “znaczący wzrost w 2021 roku”.

– Patrząc na pełny rok 2021, w celu skalowania naszych operacji i dalszego napędzania innowacji produktowych oczekujemy, że nasze wydatki na technologię i rozwój oraz nasze wydatki ogólne i administracyjne wyniosą od 1,3 mld USD do 1,6 mld USD, z wyłączeniem wynagrodzeń opartych na akcjach – dodawała Haas.

Wyniki raportu są wstępne i nieaudytowane, jednak giełda chciała opublikować szczegółowy raport przed debiutem na Nasdaq wyznaczonym na 14 kwietnia. Spółka zarejestruje blisko 115 mln akcji zwykłych klasy A pod symbolem COIN. W ramach notowania bezpośredniego, giełda nie będzie sprzedawać nowych akcji i może jedynie rejestrować istniejące papiery wartościowe, pozwalając obecnym udziałowcom na ich sprzedaż nowym inwestorom.

Coinbase otrzymał wiele wycen w ostatnim czasie od 68 miliardów dolarów w oparciu o transakcje na rynku prywatnym do ponad 120 miliardów dolarów.

Prezes firmy zajmującej się badaniami inwestycyjnymi New Constructs, David Trainer, ma jednak wątpliwości co do tak wysokich oczekiwań. “Prognozowana wycena Coinbase na poziomie około 100 miliardów dolarów jest zdecydowanie zbyt wysoka” – pisał w nocie do klientów w poniedziałek.

– Biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję na dojrzałym rynku handlu kryptowalutami i brak trwałości w swoim obecnym udziale w rynku i marżach ciężko jest przyjąć tezę, że podmiot może być wyceniany tak wysoko – dodawał.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here