Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut CoinbaseZałożona w 2012 roku kryptowalutowa giełda Coinbase wypłaciła kolejną, rekordowo wysoką nagrodę za wykrycie luki w swoim systemie. Błąd został ujawniony 12 lutego br. za pośrednictwem HackerOne, programu do wykrywania luk w oprogramowaniu Coinbase a jego znalazca zainkasował 30 tys. dolarów. To jak dotąd najwyższa naroda wypłacona przez giełdę z San Francisco (USA).


Rzecznik Coinbase potwierdził, że luka została już naprawiona, ale nie mógł podać żadnych dalszych szczegółów na ten temat. Raport dot. błędu nie jest dostępny dla opinii publicznej jednak biorąc pod uwagę wysokość wynagrodzenia, wydaje się, że wada była dość poważna.

Obecnie Coinbase posiada czteropoziomowy system nagród uzależniony od rodzaju wykrytego błędu: 200 dolarów za mały, 2 000 dolarów za średni, 15 000 dolarów za duży i 50 000 dolarów za krytyczny błąd.

“Aby zgłoszenie mogło zostać uznane za ważne, zgłaszający musi wykazać lukę w oprogramowaniu w usłudze świadczonej przez Coinbase, która szkodzi klientom giełdy (…) Coinbase przyznaje nagrody w zależności od stopnia wykrytej luki. Określa się to w oparciu o dwa czynniki: wpływ i możliwość wykorzystania”.

Warto także wspomnieć, że wymieniona wyżej nagroda to już czwarta, która została wypłacona przez Coinbase w tym roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara zniżkuje po danych jobless claims oraz inflacji producenckiej
Następny artykułKurs dolara (USD) zatrzymany – marsz USD/PLN nie pokonał 3,85
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here