TMS


Lupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut CoinbaseZałożona w 2012 roku kryptowalutowa giełda Coinbase wypłaciła kolejną, rekordowo wysoką nagrodę za wykrycie luki w swoim systemie. Błąd został ujawniony 12 lutego br. za pośrednictwem HackerOne, programu do wykrywania luk w oprogramowaniu Coinbase a jego znalazca zainkasował 30 tys. dolarów. To jak dotąd najwyższa naroda wypłacona przez giełdę z San Francisco (USA).


Rzecznik Coinbase potwierdził, że luka została już naprawiona, ale nie mógł podać żadnych dalszych szczegółów na ten temat. Raport dot. błędu nie jest dostępny dla opinii publicznej jednak biorąc pod uwagę wysokość wynagrodzenia, wydaje się, że wada była dość poważna.

Obecnie Coinbase posiada czteropoziomowy system nagród uzależniony od rodzaju wykrytego błędu: 200 dolarów za mały, 2 000 dolarów za średni, 15 000 dolarów za duży i 50 000 dolarów za krytyczny błąd.

“Aby zgłoszenie mogło zostać uznane za ważne, zgłaszający musi wykazać lukę w oprogramowaniu w usłudze świadczonej przez Coinbase, która szkodzi klientom giełdy (…) Coinbase przyznaje nagrody w zależności od stopnia wykrytej luki. Określa się to w oparciu o dwa czynniki: wpływ i możliwość wykorzystania”.

Warto także wspomnieć, że wymieniona wyżej nagroda to już czwarta, która została wypłacona przez Coinbase w tym roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs dolara zniżkuje po danych jobless claims oraz inflacji producenckiej
Następny artykułKurs dolara (USD) zatrzymany – marsz USD/PLN nie pokonał 3,85
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here