Naga MarketsLogo giełdy coinbaseCoinbase otwiera się na token XRP Ripple. Informację podano oficjalnie na blogu firmy 25 lutego.

Zgodnie z zapowiedzią Coinbase Pro będzie akceptować depozyty XRP już przez co najmniej 12 godzin przed umożliwieniem pełnego obrotu. Firma chce w ten sposób od razu stworzyć wysoką płynność na platformie. Token będzie funkcjonował w parach handlowych z dolarem amerykańskim, euro i bitcoinem (BTC).

Pełny handel XRP będzie dostępny dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Unii Europejskiej, Singapuru i Australii. Coinbase bierze pod uwagę rozszerzenie swoich usługi na inne kraje w późniejszym czasie.

Etapy handlu i rozwój

Handel XRP będzie wdrażany tradycyjnie dla Coinbase w czterech etapach. Pierwsze dwa umożliwią użytkownikom transfer XRP na konta giełdy. Kolejne dwa pozwolą im dopasować zlecenia limitów i w pełni handlować XRP.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Coinbase Pro aktywnie poszerzało swój katalog tokenów obsługiwanych na platformie. W sierpniu 2018 r. dodano obsługę Ethereum Classic (ETC), zaś w listopadzie do tego grona dołączyły BAT i altcoin zorientowany na prywatność – Zcash (ZEC). Obsługa wyżej wymienionych tokenów została później rozszerzona na platformę detaliczną Coinbase – Coinbase.com i jej aplikację mobilną.

Dodanie XRP do Coinbase było długo oczekiwane przez społeczność kryptograficzną. W styczniu 2018 roku CEO Coinbase, Brian Armstrong, zdementował plotki o tym, jakoby giełda miała wspierać XRP w krótkim okresie. Po owym ogłoszeniu przez Armstronga, całkowita wartość rynkowa XRP spadła z ponad 148 miliardów dolarów do 126 miliardów dolarów. Sama wartość tokenu wynosi teraz 0,388 USD i znajduje się on na 3. pozycji pod kątem kapitalizacji na CoinMarketCap.com. Przez pewien czas zajmował zaszczytne, 2. miejsce, ale został ponownie wyprzedzony przez Ethereum.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here