Naga Marketslogo coinbaseWiodąca amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase wprowadziła na swoją platformę token 0x (ZRX). Informację podano w oficjalnym komunikacie opublikowanym 11 października. Tym samym giełda, że ​​po raz pierwszy w swojej historii dodała obsługę tokena ERC-20. 


Tokeny ERC-20 to tokeny opracowane i używane wyłącznie w sieci Ethereum (ETH), gdzie ERC oznacza Ethereum Request for Comment, a 20 to numer przypisany do tego żądania. ERC-20 sprawia, że ​​tworzenie nowych tokenów jest niezwykle łatwe. Dlatego też ETH stało się tak popularne wśród firm finansujących się z ICO.

Start!

Zgodnie z zapowiedzią, giełda uruchomiła wsparcie dla ZRX na swojej profesjonalnej platformie, Coinbase Pro. Mimo tego handel będzie dozwolony tylko po zaobserwowaniu wystarczającej płynności. Giełda zwraca obecnie uwagę na to, że wkrótce ogłosi też wprowadzenie tokenu na coinbase.com oraz do aplikacji na iOS i Android.

Handel ZRX będzie dostępny w większości jurysdykcji, z wyjątkiem stanu Nowy Jork. Firma podzieliła premierę nowego tokenu na cztery niezależne od siebie etapy dla każdej nowej pary handlowej: ZRX / USD, ZRX / EUR i ZRX / BTC. Giełda odnotowuje, że obecnie nie zaoferuje handlu na parze ZRX / GBP.

Jak firma informuje w poście na swoim blogu, w pierwszym etapie klienci będą mogli tylko przelać ZRX na swoje konta Coinbase Pro, ale bez opcji składania zleceń. Drugi etap pozwoli klientom składanie zleceń z limitem. Kolejne etapy umożliwią już szersze usługi, aż do pełnego zakresu handlowego.

Nowe otwarcie

W lipcu Coinbase ogłosiła, że ​​rozważa dodanie do swojej listy aktywów do handlu pięciu nowych tokenów – Cardano (ADA), BAT, Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) i ZRX. Przy tym zauważono, że nowe “monety” “będą wymagały dodatkowych prac eksploracyjnych”.

Coinbase ujawniło też swój zamiar otwarcia się na tokeny ERC-20:

“Po ocenie takich czynników, jak płynność, stabilność cen i inne wskaźniki zdrowia rynkowego, możemy dodać dowolny zasób ERC-20”.

W odpowiedzi ostatniej decyzji, ZRX notowany jest na poziomie około 0,76 USD, co oznacza wzrost o 5,42 procent. Na wykresie tygodniowym cena kryptowaluty wzrosła z 0,62 USD do 0,86 USD. Kapitalizacja rynkowa ZRX wynosi około 407 milionów USD, a dzienna wartość transakcji to 67 milionów USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here