Naga MarketsCoinbase wejdzie na giełdę? Zaskakujący wniosek do SECJak poinformowało na Twitterze Coinbase, giełda “przesłała projekt formularza rejestracyjnego (S1) do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).”

  • Coinbase przesłało do SEC formularz S1.
  • To dowód na to, że giełda ma plany emisji akcji i tym samym wejście na giełdę w USA.
  • Analitycy sądzą, że akcje giełdy mogą okazać się hitem inwestycyjnym.

Coinbase wysyła do SEC formularz S1

W komunikacie firmy czytamy:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Coinbase Global, Inc. ogłosiło dzisiaj, że przedłożyło w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd („SEC”) projekt oświadczenia rejestracyjnego na formularzu S1. Formularz S1 powinien wejść w życie po zakończeniu przez SEC proces jego przeglądu, z zastrzeżeniem warunków rynkowych i innych”.

Co to oznacza? Na rynku tradycyjnych finansów formularz S1 jest często składany przez firmy starające się o start swojej oferty publicznej (IPO). Oznaczałoby to, że Coinbase planuje wejść na giełdę ponad roku po tym, jak zebrało dużą sumę kapitału o wartości 8 miliardów USD.

 

Chociaż wcześniej istniały pewne wątpliwości co do wyceny giełdy, wielu spodziewa się, że rynek wyceni firmę powyżej 8 miliardów USD, gdy kurs bitcoina podąży do nowych rekordów na swoim wykresie. Trend ten może zostać wzmocniony tym, instytucje na rynku coraz częściej korzystają z kryptowalut, a pieniądze od inwestorów są dziś łatwiejsze do zdobycia, niż były kiedykolwiek wcześniej, głównie przez fakt istnienia niemal zerowych stóp proc..

Mega IPO

Analiza przeprowadzona przez firmę Messari, zajmującą się badaniem rynku kryptowalut, wskazuje na to, że Coinbase może ostatecznie zorganizować pierwsze w tej branży “mega IPO”.

Zalety Coinbase? Messari wymienia np. odporny model opłat firmy, jej ogólną, mocną pozycję na rynku przechowywania kryptowalut (w jej portfelu zdeponowano ponad 10 miliardów USD) oraz dobre relacje z regulatorami w porównaniu z innymi globalnymi giełdami kryptowalut.

Plotki o IPO Coinbase zaczęły krążyć po rynku już w połowie tego roku, kiedy źródła medialne wskazały, że giełda rozpoczęła rozmowy z bankami inwestycyjnymi i prawnikami w sprawie tej potencjalnej sprzedaży akcji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here