Naga MarketsWydaje się. że kryptowalutowy szał obserwowany w zeszłym roku to już odległa przeszłość, a na rynek wkradł się marazm. Widać to również po cenach, które nadal nie znalazły nowego, lokalnego szczytu ale i samych obrotach, które są zdecydowanie niższe niż przed rokiem. Mimo wszystko, w branżę kryptowalut wciąż pompowane jest mnóstwo pieniędzy, a potwierdzeniem tego faktu jest najnowsza wycena Coinbase. 


Coinbase wart miliardy dolarów

Największą z giełd wciąż pozostaje Binance, gdzie codziennie wymienia się miliardy dolarów w kryptowalutach. Jednak, jak wynika z najnowszych doniesień to Coinbase, które w zestawieniu portalu coinparika.com znajduje się na 22 miejscu pod względem obrotów, wyceniane jest obecnie na osiem miliardów dolarów.

Za tą potężną kwotą stoi między innymi współpraca jaką zawiązuje Coinbase z nowojorską firmą inwestycyjną, Tiger Global, która ma zainwestować w giełdę kryptowalut pół miliarda dolarów. Drugie tyle może wyłożyć samo Coinbase w celu wykupienia obecnych inwestorów.

Coinbase z siedzibą w San Francisco w ostatnim półroczu zyskał dodatkowe pięć milionów użytkowników co sprawia, że giełda posiada już bazę 25 milionów aktywnych inwestorów rynku kryptowalut. Szacuje się, że w kolejnych miesiącach firma może odzyskać całość swoich inwestycji (500 mln USD) dzięki zyskom z prowizji. Firma niedawno poinformowała o planowanym rozszerzeniu swojej oferty. Krok ten ma być częścią większego planu wzmocnienia amerykańskiego rynku kryptowalut na arenie międzynarodowej. TigerGlobal ma pomóc Coinbase w tych wysiłkach. Obecnie szacuje się, że platforma może być warta nawet $8 mld. Rozwój dostrzegalny jest nie tylko w Stanach. zaledwie tydzień temu SEBA Crypto AG, szwajcarski start-up zebrał ponad 100 mln USD na stworzenie banku kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Seba, Bakkt, Binance i inne główne giełdy szybko zyskują

Na innych rynkach, takich jak Korea Południowa, Japonia i Szwajcaria, giełdy kryptograficzne w rundach finansowania pozyskuj ogromne środki, rzędu 100 milionów dolarów lub więcej, aby zapewnić różne usługi i produkty, których od wielu lat brakuje na rynku kryptowalutowym.

Przykładowo Seba, buduje bank kryptowalutowy, który umożliwia inwestorom przechowywanie zarówno aktywów finansowych, jak i cyfrowych na platformie, która zapewnia usługi bankowości inwestycyjnej i zarządzania aktywami, podobnie jak duże banki takie jak UBS i Goldman Sachs.

Wraz ze wzrostem zainteresowania i popytu na giełdy kryptograficzne ze strony firm z kapitałem wysokiego ryzyka i dużych firm inwestycyjnych, oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach infrastruktura globalnego rynku będzie się rozwijać w bezprecedensowym tempie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: EUR/USD po 1.22 w I kw. 2019 r.
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 03.10.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here