Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut CoinbaseCoinbase nie chce pozostawać w tyle za swoimi rywalami tj. Binance, czy FTX. Idąc w ślady konkurencji, platforma ta postanowiła uruchomić własny rynek przeznaczony do handlu NFT. Giełda ta ma zamiar konkurować z największymi graczami w branży, z tego też powodu jej celem staje się stworzenie miejsca, w którym interakcja użytkowników z tokenami niewymienialnymi będzie łatwiejsza, niż gdziekolwiek indziej! 

Coinbase uruchomi platformę ukierunkowaną na NFT

Kolejna popularna giełda krytowalutowa postanowiła wykorzystać rosnące zainteresowanie tokenami niewymienialnymi. Choć podjęła takie kroki dość późno w porównaniu do swoich rywali, zapewniła, że przygotowany przez nią rynek zdecydowanie wyróżni spośród konkurencji.Według przedstawicieli Coinbase tworzenie NFT oraz handel nimi powinien przebiegać sprawnie, za pośrednictwem kilku kliknięć. Uważają oni ponadto, iż zbyt skomplikowane procedury mogą stanowić barierę. Z tego też względu giełda ta zamierza stworzyć przyjazne miejsce skoncentrowane na tokenach niewymienialnych dla wszystkich interesariuszy.

Sprawimy, że artyści będą mogli bez wysiłku utrzymać kontrolę nad twórczością poprzez zdecentralizowane kontrakty i przejrzystość metadanych podkreślono w komunikacie prasowym. 

Początkowo na uruchomionej platformie obsługiwane będą tokeny wybite w standardach ERC-721 i ERC-1155 na Ethereum. W późniejszym czasie otworzy się ona także na inne blockchainy. 

Platforma projektowana z myślą o użytkownikach 

Giełda, na której czele stoi Brian Armstrong zamierza skupić się nie tylko na handlu NFT, ale również zwiększeniu zaangażowania. Według zapowiedzi platforma ta ma pomagać twórcom, kolekcjonerom cyfrowej sztuki oraz fanom tokenów niewymienialnych w budowaniu swoich społeczności.

Profile na Coinbase NFT mają być wyświetlane poszczególnym użytkownikom na podstawie ich zainteresowań. To z kolei ma ułatwić kontakt z podobnie myślącymi artystami oraz wszystkimi innymi interesariuszami. 

Według przedstawicieli Coinbase tokeny niewymienialne odgrywają bardzo ważną rolę w misji tej giełdy, jaką jest zwiększenie wolności gospodarczej na świecie.

invest

Dywersyfikacja przychodów

Coraz więcej dużych marek, a także celebrytów eksperymentuje z NFT. Niektóre cyfrowe dzieła, czy ‘’przedmioty’’ sprzedały się w tym roku nawet za miliony dolarów! Coinbase, które czerpie zyski głównie z opłat transakcyjnych chce również wykorzystać ten rosnący popyt.

W sierpniu br. platforma zarządzana przez Briana Armstronga poinformowała o spadku ilości klientów na początku trzeciego kwartału. Nic dziwnego, że giełda ta postanowiła zwiększyć zakres oferowanych przez siebie usług. Niedawno wspominała również, że chciałaby m.in. handlować instrumentami pochodnymi. Uruchomienie rynku skoncentrowanego na NFT będzie więc dla niej jedną z form rozwoju oraz pozyskania dodatkowych środków. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here