Naga MarketsPopularna giełda wymiany kryptowalut, Coinbase publikuje indeks ważony dla kryptowalut. Podobnie jak Dow Jones Industrial Average odwzorowuje kondycję amerykańskiej gospodarki, fundusz ten stara się odzwierciedlać główne trendy na rynku kryptowalut.


“To bardzo prosty sposób na uzyskanie dostępu do krypto-aktywów, które oferujemy na naszej giełdzie”, powiedział prezes Coinbase i dyrektor operacyjny Asiff Hirji w ” Fast Money” w CNBC.Coinbase Index daje inwestorom amerykańskim ekspozycję na wszystkie aktywa notowane aktualnie na giełdzie. Waluty będą ważone w oparciu o kapitalizację rynkową, dzięki czemu największy wpływ na zmienność będą miały największe kryptowaluty. Podobnie jak Dow Jones Industrial Average składa się z 30 największych amerykańskich spółek i odzwierciedla kondycję amerykańskiej gospodarki, tak Coinbase Index będzie próbował odzwierciedlić główne trendy na rynku kryptowalut.

Coinbase jest wiodącą amerykańską platformą do kupowania i sprzedawania kryptowalut. Firma jest ostrożna przy dodawaniu nowych kryptowalut do giełdy i stara się unikać wszelkich “śmieci”, powiedział Hirji. Ale gdy tylko w ofercie giełdy pojawi się nowa kryptowaluta, automatycznie wejdzie ona w skład indeksu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Coinbase Index tylko dla Amerykanów

Powołując się na nadzór Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prezes Coinbase ujawnił także, że na obecnym etapie rozwoju jedynie lokalni inwestorzy (ze Stanów Zjednoczonych) będą mogli inwestować za pomocą Coinbase Index.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPolenergia [PEP], Rainbow [RBW] – Gorące spółki dnia 7.03.2018
Następny artykułCztery powody, dla których warto inwestować w złoto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here